| anonim_4396 a întrebat:

Am o MARE problema crying Deci sunt fata, trec in clasa a 10-a, si cand am avut banchetul de clasa a 8-a se dadea la mine un baiat de la o clasa paralela,pe care eu il vedeam pe holuri in generala,dar cu care vorbisem niciodata. Nu vreau sa fiu rea,dar aspectul lui fizic este groaznic straight face La banchet ma tot lua la dans,eu nu stiam cum sa mai scap de el,dar intr-un final am stat,pentru ca mi-a fost rusine sa-i zic "Da' mai lasa-ma omule in pace". In fine,la sfarsitul banchetului m-a pupat pe buze. N-am fost sarut,doar pupat. Eu am incremenit,dar nu am zis nimic,si am lasat sa treaca. A doua zi a cerut numarul meu de telefon tuturor colegelor mele,spunandu-le ca este intr-o relatie cu mine,ca EU l-am sarutat etc straight face Ele bineinteles nu au crezut,dar pe mine pe langa faptul ca este urat,m-a scarbit si mai mult gestul asta. Dupa asta si-a cerut scuze pe mess,eram exasperata,deoarece in fiecare zi se baga in vorba cu mine. I-am dat ignore si n-am mai vorbit cu el pana in iarna,cand m-am decis sa-l scot de la "block" de pe facebook si bineinteles din nou s-a bagat in seama cu mine,intrebandu-ma daca mai sunt suparata pe el etc. Am preferat sa nu-i raspund la intrebare si acum cateva zile iar mi-a scris pe wall ca vrea sa ne vedem etc. Deci nu mai suport! N-am ajuns niciodata sa urasc un baiat in halul asta! Ma scoate din sariteee! laughing Nu i-am raspuns,dar as vrea sa-i scriu sa ma lase in pace,ca nu are sanse cu mine si ca am vorbit decat o data in viata cu el si ca nu suntem prieteni ca sa ne vedem. Vorba aia,eu nu m-am vazut cu fostii mei colegi si sa ma vad cu el!? straight face Totusi imi este rusine sa-i spun asta,si am impresia ca si el si-a dat seama ca sunt timida si profita... Chestia rea este ca am inceput sa ma gandesc la el, dar cu frica ca s-ar putea sa ma indragostesc de el cryingcrying Nu vreau asta! Macar daca ar arata bine... Este de 5 ori cat mine. Imi tot imaginez cum ar fi sa ma sarut cu el si doar cand ma gandesc ca uriasul ala ar putea sa ma sarute,pur si simplu imi vine sa ma arunc pe geam crying Nu mai suport gandurile astea! Nu sunt indragostita de el, dar am aceasta teama ca as putea sa fiu. Ce sa fac sa scap de gandurile astea? Cum pot sa-i zis sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa-l vad niciodata? crying Sunt eu prea exagerata? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| bObby123 a răspuns:

Pur si simplu trebuie sa pui piciorul in prag sa zic asa vorbeste pe mess cu el ca e mai simplu decat face 2 face si explica-i toata situatia ca ce s-a intamplat la bachet a fost doar ca ai vrut sa fi draguta si sa te lase in pace ca isi pierde timpul degeaba, cat esti tu de timita pe mess sa sms sau ori ce alt ceva in afara de face 2 face prinzi mai mult curaj si ii poti spune tipului tot ce te nemultumeste.
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Ca sa nu te mai gandesti la el, gandeste-te ca adevarata lui intentie cand vrea sa te sarute este de fapt sa te manance.
Si fa-ti curaj si spune-i sa te lase-n pace, ca asta e unul dintre cele mai usoare lucruri. Avand in vedere ca nu ti-e prieten, putin iti pasa daca se supara. Ar fi o treaba sa-l faci sa se supere.

| Cezar a răspuns:

Spune-i pe mess în faţă că nu are şanse cu tine, trebuie să o faci altfel nu prea îţi văd un viitor bun cu tipu acela laughing.
Ori spune-i că ai o relaţie la distanţă cu un tip, inventează ceva eşti fată deşteaptă.

| alinutzu_6299 a răspuns:

...deci sa inteleg ca tie nu iti place de el pentru ca e inalt...

Deci nu inteleg si eu sunt inalt adica na 1.90 destul de inalt si ce....acu o sa caut fata pe masura mea

Daca te loveste dragostea poate sa aiba si 3 metri degeaba

Daca este vorba doar de inaltime ii poti zice dar daca este vorba si de uratenie sau stilul vestimentar spune-i

Spune-i ca nu are sanse cu tine dar sa imbunatateasca ceva la el si poate poate va avea sanse cu alte fete

Sper ca te-am ajutat

| passenger a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Si nu e vorba doar de inaltime... Este si gras si pur si simplu nu este pentru mine straight face Adica nu ne potrivim. Este o idee buna sa-i zic chestia cu sansele la alte fetewinking Nu m-am gandit la asta pana acum happy
Mersi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scumpo..nu esti exagerata deloc. uite o replica buna.zii ca sa te lese in pace, ca ai o alta relatie cu altcineva si esti foarte fericita..si cu indragostitu ..gandeste-te la alceva. daca mai vrei sfaturi iti dau id meu. vrei?big grin

| Tchami a răspuns:

Spune-i ca ai iubit smug (P.S : Ma ai pe mine iubito :*! Pe "Doctorul iubire" :* tongue! smug