| Blossomis a întrebat:

AM trecut clasa a 9-a...Vineri,un baiat de care imi placea putin Imi zicea il mai iubesc? BIneinteles in joaca pentru ca asa zicea la toata lumea. Apoi in timp ce stateam cu 3 colege si vorbeam, el a venit la mine si mi-a zis sa-l pup. I-am zis ca nu apoi m-a pupat pe obraz. Apoi a zis "acum pupa-ma si tu" dar nu vroiam pentru ca, credeam k o sa intoarca capul. L-am pupat pe obraz si apoi m-a mai pupat inca o data. Apoi m-a luat de maini si mi-a zis sa-l pup.Cred ca vroia sa-l sarut.

APoi i-am zis ca nu si sa ma lase in pace. APoi s-a mutat cu mine in banca si mi-a zis daca vreau sa fiu cu el iar eu nu i-am zis nimic. Apoi mi-a zis daca stau cu el 10 min dupa scoala si i-am zis "Alta data k acum nu pot". Si mi-a zis "altadata gen nu vrei sa fi cu mine!". I-am zis ca nu e de asta si am plect.

Am vb pe mess si mi-a zis daca stau cu el luni, adica maine si i-am zis ca maine stau.Ma simt asa naspa.Nu stiu f bine ce se va intampla si oarecum ma tem.Ma simt naspa sa fiu cu cineva care nu il cunosc atat de bine, dar imi place de el.

Problema este k el a mai fost cu 4-5 fete de la mine din clasa.Adica le schimba repede. Poate se va intampla asa si cu mine, sau poate nu.Sa vedem...

Deci daca ati fi in locul meu ati ramane cu el dupa ore 10-15 min?

Am nevoie de putin ajutor

9 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Eu da.In fapt... ce as avea de pierdut?! 5 minute din viata? Alea 15 minute eu le pierd certandu-ma cu lumea pe strada laughing Deci incearca.Si daca te hotarasti sa fii cu el eu zic sa te impui din prima si sa-i spui ca vrei sa fi cu el doar cu conditia ca nu o sa te schimbe repede ca pe celelalte fete.happy Eu cred ca o sa-si faca efectul. Daca vezi ca o da in balbaiala spune-i ca"Ok, incercam"si il pui la incercare vreo saptamana sa vezi cum se comporta si daca nu-ti convine, cauti altul.

| Holocaust a răspuns:

DA! Ramai mai fata, ca n-ai de pierdut decat 15-minute si vorba lui UbexFlo, 15 min. in care te certi cu lumea pe strada.Din moment ce suntem de aceiasi varsta(si eu am trecut a 9-a) pot sa spun ca asa il vei cunoaste ceva mai binee, dar in alea 15 minute nu-l lasa sa profite,sa zic asa-ca ai zis ca a mai fost cu niste colege.Din moment ce nu-l cunosti bine,ar trebui sa discutati frumos(acu',un mic pupic nu strica),dar daca chiar iti da senzatia ca te place,n-ai nimic de pierdut, numai ca pentru inceput, totul sa aiba o limita.adica,intelegi ce vreau sa spun ^_^. Sper ca te-am ajutat : )

| ASIGURATORUL a răspuns:

Poti sa ii acorzi 10-15 minute si vezi ce isi doreste.Bine ar fi sa fie intr-un loc public si sa nu fiti decat voi 2. Dupa cum spui, tipul este mai instabil sentimental si vezi sa nu cazi in plasa.Nu ceda insistentelor lui...fii puternica.Daca simti ceva pentru. el spune-i sa lase sa mai treaca timpul iar tu sa il urmaresti sa vezi daca mai "atenteaza" si la alte colege. Daca il vei vedea ca ii face curte alteia, i-ati gandul de la el. Daca va trece 1 luna sau 2 si tot la tine va trage, atunci e posibil sa simta ceva.Succes!

| Sclipiciii a răspuns:

Da,dar nu mas combina cu el pentru ca daca zici ca a mai fost cu niste fete de la tine din clasa el se combina asa la panarama.Parerea mea e sa il faci sa alerge dupa tine nu fi proaasta. funda?

| Dede741 a răspuns:

Pai eu in locul tau as sta sa vad ce zice si daca zice ceva prostesc as pleca si nu l-as mai baga in seama. Funda?big grin. Si daca il placi de ce n-ai sta ar fi frumos. big grin

| Ioona a răspuns:

Ramaiii Fataasmug Nu Gandi negativ. Poate Nu O sa te foloseascaaa si poate ve'ti aujunge sa aveti o relatie chiar lungaa. Totusiiii te'a pupatt... s-a mutat cu tine in bancaa. te placeewinking. Sper ca te'am fost de foloss, Funditapuppy dog eyes?

| ada999 a răspuns:

Cunoast-l mai bine... daca tu consideri ca este de incredere ramai, dar mai bine cu inca o colega

| Deutza123 a răspuns:

Sa fiu in locul tau.As sta dupa ore 10-15 min cu el.Cine stie? Poate vrea sa vorbeasca ceva important cu tine? Daca te place, e un lucru bun.Nu trebuie sa fii timida, stiu cum e.La inceput si eu am fost timida dar dupa m-am obisnuit.Incearca si vezi ca poate functioneaza.Sa imi zici cum a fost! Pwp

| camytzw99 a răspuns:

DAp ew as zice sa ramai cu el
pentru ca el poate chiar teplace! jty vb aia'inkercarea moarte n-are!