| Seeezar14 a întrebat:

Am o mare problema. Pe data de 4 a lunii martie am avut prima zi de menstruație, iar pe data de 27 Martie am avut un contact sexual protejat. Prietenul meu nu a ejaculat in mine, și-a dat jos prezervativul, după care am mai stat putin si am folosit altul, după care a ejaculat in el. Am verificat ambele prezervative și nu erau sparte. Suntem deja pe data de 13 și menstruația nu a venit încă. Am o întârziere de peste o săptămâna deja și ma îngrijorez foarte tare. Am început sa am și grețuri, am vomitat astăzi ce am mâncat și am și o durere abdominala destul de mare, sub buric... ma îngrijorez tare rău

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclurile tale menstruale sunt DEREGLATE datorita faptului ca in organismul tau mai pot exista ramasite ale hormonilor sintetici proveniti din acele 2 pastile blestemate si nenorocite Escapelle. Fiindca exista posibilitatea ca acei hormoni sintetici sa-si produca si manifeste efectele chiar si 12 luni dupa administrare, se prea poate ca si in acest moment sa-ti fie mai mult sau mai putin afectata activitatea hormonala si din acest motiv ciclul menstrual sa se prelungeasca cu un numar de zile imposibil de estimat, acesta in unele cazuri putand depasi mai multe saptamani sau uneori chiar... mai multe luni. In acest moment adica dupa trecerea a numai/doar circa 15-16 zile de la data intretinerii ultimului contact sexual, care a fost un sex protejat si in mod sigur nu a ajuns sperma in vagin, reiese ca ESTE ABSOLUT IMPOSIBIL sa existe/sa apara o sarcina in asemenea conditii. In mod absolut sigur starile existente in acest reprezinta efectele, urmarile nefaste ale acelor pastile nenorocite Escapelle. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Din cele spuse de tine rezulta ca nu poti fi gravida. Intarzierea de care vorbeai este din alte cauze.

| Seeezar14 explică (pentru Emilian65):

Asa mare întârzierea? Cu simptomele asteaaa?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fii ca ai verificat prezervativele si nu erau sparte, cel mai sigur ai doar o intarziere a menstruatiei datorita hormonilor sau altor cauze dar nu o sarcina.

| Seeezar14 explică (pentru MihaiNicu23):

Sinceră sa fiu. Am avut antecedente cu escapelle. Am folosit de 2 ori anul trecut. Și in ultima perioada am fost și foarte stresată din multe motive. Dar totuși, nu îmi explic aceste simptome identice sarcinii