| roxa14bv a întrebat:

Buna TPU.:*. Am o mareee problema, poate imi puteti da un sfat voiiipuppy dog eyes. Am fost cu un baiat 2 ani jumate, si de vreo 2 saptamana ne-am despartit, deoarece nu mai eram ca la inceput, ne departasem unul de altu. mai mult el de mine. iar de cateva zile, tot imi zice ca o sa se schimbe multe intre noii, si sa ne impacam. problema este ca a aparut un alt baiat, care mi-a zis ca e dispus sa accepte ca eu inca il iubesc pe fostul, si ca putem incerca sa fim impreuna. acum. ce sa fac?straight face. sa ma impac cu fostul sau sa incerc o noua relatie, desi il iubesc foarte mult pe fostuul?straight face. fundita love struck

Răspuns Câştigător
| AriannaAri a răspuns:

Daca tu il iubesti inca pe fostul nu ai cum sa ai o relatie de durata cu cealalta persoana happy. Asa ca eu iti sugerez sa te impaci cu fostul daca chiar va iubiti.

3 răspunsuri:
| Feelings14 a răspuns:

Impaca-te cu fostul. Relatia ta noua nu va tine daca iubesti pe altcineva.

| RaluNYko a răspuns:

Daca primul s-a despartit mai mult de tine nu prea cred ca nu a facut-o cu un motiv adica poate ca chiar nu te mai iubeste si celalat chiar si-ar dori o relatie cu tine, eu una nu m-as mai impaca cu fostul, nu m-as mai uita in trecut ci in prezenthappyBAFTA

| sanbenedetto a răspuns:

Eu cred ca nime n-ar accepta sa fie cu tine stiind ca inca tii la alta persoana, poate baiatul acela incearca sa obtina ceva, probabil doar sa se culce cu tine. gandeste-te bine, tu ai accepta sa stai cu cineva care se gandeste si care tine la o alta persoana? daca crezi ca chiar nu mai merge cu fostul, si nu va mai intelegeti deloc atunci las-o balta, da daca crezi ca mai exista o sansa, impacate cu el, 2ani jumate e multa vreme big grin, n-are rost sa arunci atata timp la gunoi pentru o persoana care probabil nici macar nu vrea iubire de la tine daca accepta sa iubesti pe altcineva in timp ce stai cu el. :*