| Cristy19 a întrebat:

Nu-mi dau seama pe cine iubesc si cu cine vreau sa fiu! Ma intilnesc cu un baiat de mult timp, in jur de 3 ani, dar mereu apare in gindul meu fostul, care si acum zic ca este/a fost prima mea dragoste.M-am despartit de multe ori de acest baiat ca sa ma impac cu fostul, si ceva nu merge si iar ma impacam cu el, apoi iar il lasam, si iar ma impacam.Adevarul e ca cind eram cu unul simteam lipsa celuilalt si invers.Pe cine iubesc eu? Cu cine vreau sa fiu? Help. ce sfat imi da-ti? Citeodata simt ca-i iubesc pe amindoi si nu vreau sa pierd pe nici unu din ei.Acum tin legatura cu ambii si mi-e frica sa n-o incurc. Ajutati-ma. Ce sa fac? Dau funda pentru ajutor! sad

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Pai nu alerga dupa mai multi iepuri ca ai sa ramai fara nici unul.Esti genul de fata care iubeste mai mult de un baiat in acelasi timp? limpezeste-ti gandurile, adunate si gaseste o solutie de a-i tine pe amundoi langa tine, dar alege pe unul singur care sa fie cu tine in sensul acela.Cum de accepta baiatul cel nou sa te duci la fostul, sa vii inapoi.Iti dai seama cat se sacrifica el pentru binele tau si desi nu zice cat sufera? Vezi si tu ca din fost ajungi in cel de azi, poate ca acolo e problema.Eu nu iti pot spune tie cu cine vrei sa fii,nu am de unde sa stiu,dar gandeste-te si la cel de langa tine,nu numai la tine, intr-o relatie deciziile se iau impreuna si trebuie sa il respecti pe cel de langa tine, nu sa il pui la tacere sa iti accepte capriciile.Inca odata, reflecteaza la sacrificiile facute de cel din prezent si inca te accepta langa el, cat de urat te simti cand vezi ca iti fuge prietena la altul si cat doar sa stii ca nu poti face nimic sa se razgandeasca si cat bine iti vrea daca te accepta iar.Nu ii iubesti pe amundoi in aceeasi masura,e ceva diferit la unul din ei crede-ma.Ia in calcul ce a facut fiecare pentru tine eu as zice asatongueleci de la baiatul de-acum,te duci la fostul, nu te intelegi, vii la el.Asta inseamna ca tu cauti sa te linistesti cu el, e cea mai buna companie cand ai nevoie si uite ca el mereu te accepta.Salut!

4 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Trebuie să alegi altfel riști să îi pierzi pe amîndoi.

Tu știi cel mai bine ce să faci. Noi nu putem lua deciziile în locul tău, nu avem acest drept.
Hotărăște-te!

Nu poți să iubești două persoane cu aceiași intensitate.
Plus, rănești două suflete iar în final chiar și pe tine. Te joci cu focul și odată o să te arzi rău.
Relaxează-te, petrece o zi singură, o plimbare, un film și apoi gîndește-te la situația ta.
Nu poți să îi ai pe amîndoi.

| Teo a răspuns:

Acest raspuns numai tu il sti.Stai si gandeste-te foarte bine si dupa ia o decizie definitiva.Nu juca la doua capete ca o sa ramai fara nici unu si dupa tu vei suferi.
Parerea mea uita de amandoi pentru o zi doua si stai si gandeste-te si clarificati gandurile.
Cand iei aceasta decizie gandeste-te sa fie cea mai buna pentru tine si sa fi fericita pentru ca asta este cel mai important lucru.
O vorba spune asa:Cea mai importanta fiinta de pe pamant esti tu si dupa restul!
Eu iti doresc mult succes in luarea deciziei.happy

| Smeck15 a răspuns:

Tu chiar nu stii ce vrei de la viasta. asa sunt toate fetele. m-am saturat d ele angry

| cchryssy a răspuns:

Sa te decizi cat mai repede posibil altfel s-ar putea sa ii pierzi pe amandoi. inaitne de a lua o decizie vezi ce iti poate oferi fiecare si cu care te vezi intr-o relatie de lunga durata si de ce. tu trebuie sa afli ce te nemultumeste la el, ce te face sa te duci cu gandul la celalalt tu esti singura persoana care poate stii ce sa faca si ce e mai bine pentru tine daca afli ce te nemultumeste vei sti si ce ai de facut pentru a-ti rezolva problemele