| MarijuanaShiBere a întrebat:

Am o mica-mare problema. O sa trec la subiect:imi place de un baiat mai mare decat mine cu un an, dar faza e ca si celei mai bune prietene ii place de el.Am incercat sa il uit, dar nu pot si chiar nu stiu ce sa fac! Mentionez ca si lui ii place de mine, si de asemenea am incercat da renunt la el pentru prietena mea. Vreau un sfat, dar va rog sa fiti seriosi! Multumesc celor ce imi raspund

Răspuns Câştigător
| lunateca a răspuns:

Problema e putin cam delicata ca sa spunem asa. U nu vrei sa o ranesti pe prietena ta cea mai buna, dar nici sa renunti la baiat in favoarea ei nu poti. eu cred ca ar fi mai bine daca u si prietena ta ati vorbi intr-o zi despre asta si ati incerca sa va dati seama care ce simnte pentru el. Si eu am trecut printr-o situatie similara. Comunicarea ajuta mult in astfel de cazuri! Sper ca te-am ajutat! Succes in continuare!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu fi proasta si lupta pentru el, nu conteaza de prietena ta important e ca tu sa fii happy.

| Dudăăăă a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa discutati si sa ajungeti la faptul ca niciuna dintre voi sa nu se "bage" pe el.Asa ar fi cel mai bine.Baietii vin si pleaca.Dar o prietenie poate ramane o viata intreaga.Iar daca prietena ta nu vrea sa renunte la baiat, atunci nu renunta nici tu! Succes:*:*:*:*:*:*

| andrei_8048 a răspuns:

Dragutzaa daca il iubesti si te iubeste totul e ok. Gandeste-te ca sentimentele de iubire nu se compara sub nici o forma cu cele de prietenie. E si prietenia ceva foarte important dar nu ca iubirea. Poate nu o sa mai ai sansa de a iubi, poate nu o sa te mai intalnesti cu aceste sentimente. sfatul meu e sa nu renunti la iubire pentru prietenie niciodata. Si prietena ta daca zici ca e cea mai buna prietena trebuie sa inteleaga ca daca esti cu el nu e nimeni de vina, daca o place pe ea va fi cu ea, dar daca te place pe tine sa va fie de bine! asta e iubirea:X... o sa inteleaga ca si el a vrut asta daca chiar iti este prietena buna. Deci nu renunta la el ca niciodata nu se stie ce va fi si cu ce ne vom intalni! bafta! sa fiti iubiti TPU!

| MarijuanaShiBere explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi, mi-au fost de folos!