| bybysss a întrebat:

TPU! Am o mica(maree) problema in dragoste. Sunt intr-o relatie de 8, aroape 9 luni. In acest timp ne-am certat, ne-am despartit, dar mereu ne-am impacat. 3 luni relatia a fost la distanta,deoarece el a fost plecat, insa tot am reusit sa ramanem impreuna. Ne intelegem foarte bine, dar de cateva zile nu mai este la fel. Astazi mi-a spus ca are nevoie de o perioada in care sa fie singur din cauza problemelor sale in familie, insa sa nu imi fac griji pentru ca este ceva temporar, pentru ca ma iubeste cu adevarat si nu vrea sa ma piarda. Am acceptat, deoarece il cunosc foarte bine si am mare incredere in el.

Insa problema cea mai mare este alta! Dupa aproximativ 2 ore de la discutia noastra am iesit in oras cu o prietena, dar neam mai intalnit cu cineva care mi-a spus, spre surprinderea mea, ca prietenul meu este pe strada cu o fata, lucru care ma socat! Asa k l-am intrebat daca problema lui este legata si de o fata, si i-am urat plimbare placute...insa el mi-a raspuns ca intotdeauna aparentele inseala, si ca daca vroiam sa aflu ceva trebuia sa il intreb pe el.

Acum nu stiu ce sa fac..sa astept sa treaca perioada asta in care vrea sa fie singur,sau nu? Daca nu ar fi fost "faza" cu aceasta fata as fi asteptat,dar asa am multe semne de intrebare la care nu pot sa gasesc un raspuns...

Si as vrea,daca se poate, ma sa ajutati cu un sfat,ceva, o parere despre ce ati face daca ati fi in locul meu? Iati mai trimite cate un mesaj, un semn de viata sau ati astepta de le el?

Stiu ca am scris o intreaga "poveste", dar nu aveam cum sa rezum mai mult..va multumesc anticipat pentru raspunsuri!:*

2 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Cam ciudat comportamentul luithinking
Sunt de acord cu el in privinta faptului ca aparentele sunt inselatoare si nu trebuie sa tragi concluzii pripite dar de asemenea nu trebuie sa ignori.
Acea fata putea fi o simpla prietena cu care s-a intalnit.Nu ai de unde sa stii exact pana nu il intrebi.
Spune-i ca esti dispusa sa ii acorzi timpul de care are nevoie, ca il intelegi insa ca vrei in schimb o explicatie.

| Mimiiiii a răspuns:

Cred ca trebuie sa-l faci usor sa inteleaga ca te ingrijorezi pentru ca ti enorm la el. Incearca sa fi sincera sa sa-i spui cat de mult il pretuiesti si ca nu vrei sa strici o relatie asa de frumoasa pentru nimic in lume. Apoi spune-i ce iti pare rau ca nu l-ai intrebat inainte si roaga-l sa-ti explice... poate sa aiba baiatu' probleme intr-adedevar caz in care trebuie sa-l intelegi si pe el. Daca totusi aflii ca el te inseala, spune-i ca trebuia sa fie sincer nu se minta ca un prost. ma rog. fa prima pasul!