| SweetAnca a întrebat:

Am o mica problema. De ceva timp vine un baiat pe strada mea, X, care se da pe langa mine, si mi-a cerut numarul de telefon (eu i l-am dat ). Problema este ca eu iubesc un alt baiat, si nu vreau sa stric relatia cu el. Cum sa il "indepartez" pe X de mine, dar intr'un mod mai delicat, fara sa il ranesc? funda!

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

E imposibil să îl îndepărtezi fără să-l răneşti. Orice ai face, orice ai spune. vor avea acelaşi rezultat. Du-te şi spune-i adevărul. Spune-i că puteţi fi prieteni, dar nimic mai mult, pentru că eşti îndrăgostită de altcineva. Te vei simţi mai bine neminţind, şi el la fel, căci ai fost sinceră cu dânsul.
Baftă!

8 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Ii dai de inteles ca nu esti interesata de el.Nu fii indiferenta, il vei face confuz = suferinta pentru el + ca nu va termina sa umble dupa tine! Cel mai bine, spune-i asta.ca ai pe cineva

| LuizaaxD a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca tu placi pe cineva acum iar daca acea persoana te va dezamagi tu vei accepta o relatie cu el si daca nu e de acord sspunei direct ca mai bine sunteti prieteni si atat pentru ca nu va cunoasteti...mi s-a intamplat si mie crede-ma numai ca eu il placeam si ne-am cuplat inainte sa plec in tabara si acum suntem amici.e mai complicat

| ela2012 a răspuns:

Invita-l la un suc si vina impreuna cu iubitul la acel suc...

| alexcrazydog a răspuns:

In mesajul tau nu ai specificat ca nu ai fii atrasa de "X", deci vei fi nevoita sa iei o decizie grea si sa nu te rabesti sa faci o prostie inainte de-ai cunoaste pe amandoi mai bine!

| Hugo001 a răspuns:

Pai eu cred ca nu ar fi trebuit sa ii dai numarul daca erai cu un alt baiat.dar in situatia de fata...ai putea sa ii spui baiatului X ca ai facut o greseala dandu-i numarul de telefon pentru ca de fapt tu iubesti alt baiat.asa ca nu are rost sa mai tii legatura cu el. sper sa mearga...acum primesc funda?batting eyelashes

| Oaty a răspuns:

Sincer?happy Vorbeste cu el deschis degeaba ii bagi tot felul de scuze si replici isi va da seamalaughing stai linistitaoh go on. spune-i adevarul poate il va durea sau nu, u nu ai de unde sa stii dar crede-mahappy decat sa-i dai sperante false mai bine esti directa si rorecta. Parerea mea spune-i ce simti pentru acel baiat... si cum il vezi pe el, e mai bine asahappy crrede-ma:*:*. Sper ca te-am ajutat:*!

| ILIUTZASSASSIN23 a răspuns:

Raspundei in asa fel incat sa nul ranesti

| crystyna_9471 a răspuns:

Pentru a nu-l rani nu stiu ce sa-ti spun dar normal ar fi sa-i spui ca iubesti pe altcineva si vrei sa fi doar prietena cu el