| Kiddy1998 a întrebat:

Am o mica problema mie cam jena dar asta e, am 15 ani si sunt baiat. Imi pot beli *** doar cand nu e sculata iar daca o las asa belita pana se scoala de tot ma cam doare. Ce credeti ca ar trebui sa fac sa mi-o pot beli mai usor? Doresc seriozitate si nu vreau raspunsuri date la misto. Mie si rusine sa intreb asa ceva dar nu stiu ce sa fac Va multumesc pentru raspunsuri si ca ati avut rabdrare cu mine happy happy happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te ustura pielita e prea scurta si cand e sculata nu ajunge sa acopere tot penisul?

trebuie mers la doctor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea este normal!

Dacă glandul penisului NU se poate decalota când penisul este erect, e posibil să ai FIMOZĂ.

În cazul în care, într-adevăr, este vorba de fimoză, atunci - în majoritatea cazurilor ( depinde de gravitatea afecţiunii, gradul acesteia ) - NU se pot întreţine relaţii sexuale ( în mod normal )!

Şi, NU se forţează decalotarea deoarece există riscul unor complicaţii : parafimoză ( foarte GRAVĂ )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/

http://paveladrianionel.medlive.ro/2012/03/10/fimoza/

http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

Cel mai indicat este un control la medicul specialist urolog, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

În general, NU se efectuează intervenţia chirurgicală, ci se prescriu anumite creme cu antibiotic sau corticosteroizi ( ex: Betametazona/Betaderm ).

Toate cele bune.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Prin antrenament fiule laughing persevereaza frecand, si vei reusi intr-o zi happy

| lizucalisuca a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la doctor neaparat. Parintii tai ar fi trebuit sa observe asta la varste mai mici. Incearca sa vorbesti cu ei chiar daca ti-e rusine, spune-le ca uneori te doare acolo cand vrei sa te speli de exemplu. Trebuie sa te duca la doctor, care iti va face o procedura super simpla dar putin dureroasa dupa care nu vei mai avea probleme. Iar in loc de " a beli" poate vrei sa le spui ca nu o poti "decalota". Deh, lipsa de educatie sexuala din scoli!

| MarianM8777 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un doctor, asta au facut si 2 frati de ai mei cand au fost mai mici...unu 6 si altul 8! cred ca asta ar trebui sa faci! cand ai fost mai mic nu ai avut aceasta problema? de ce nu ai mers atunci? Stiu... poate acum iti e rusine dar ne..asta ebig grin

| Kiddy1998 explică:

Nam incercat pana acum sa o las sa se scoale de tot cand o am belita. Dar dureri nu am asa mari doar ca simt ca e putin stransa. Ar trebui sa exersez pana se va largi pielita aia? Nuj daca e asa grav incat sa merg la doctor. Mi-o pot beli doar atunci cand am lichid de ala nu mai tin mite cum se numea. Deci ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa mi-a tot fac asa? Dar mi cam frica sa o las de belita cand e sulata de tot. Si inca ceva candd o am sculata nu o pot beli sad Daca incerc sa o belesc cand e sculata o sa ma doara straight face Deci credeti ca e asa grav in cat sa merg la un doctor? (MI-e cam rusine am 15 ani )

| KillSuckers a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie jena...Asta e o chestie barbateascawinking
Ar trebui sa consulti un medic imediat.
Intai si intai, comunica-i mamei tale. Ea va stii ce sa faca happy

| Mataziceadevarul a răspuns:

Stai cand ploua afara in puta goala si mai creste si atunci o sa o poti beli cum vrei tu

| ArtFreak4 a răspuns:

Tai-o