| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU Sunt un baiat de 15 ani tocmai ce am lasat jocurile si alte prosti la o parte! Vreau sa incep o viata noua. Sunt un baiat mai slabut am 49-50 kg si as vrea sa incep sa alerg in fiecare zi credeti ca m-ar ajuta? Eu stiu ca alergatul te slabeste. Mi-ar face bine daca as alerga in fiecare zi? Cam cate ore? Va multumesc, doresc seriozitate nu raspunsuri la misto mersi :*

11 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Dar de ce ai renuntat la jocuri?

| Kiddy1998 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Pentru ca oricum nu ma ajuta la nimic si in plus nu prea am timp sad Poate o sa ma mai joc dar foarte rar.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Kiddy1998):

Nici eu nu sunt mare gamer, dar stau aprox. 30 min pe zi, dar tot nu m-as lasa prea curand!

| AlexSalutir a răspuns:

Sincer daca esti baiat slabun nu fa asta,chiar daca vrei sa alergi fa-o dar mai rar,daca chiar vrei sa ati schimbi putin viata,du-te la sala de forta putin cat sa fi multumit,daca nu vrei sa mergi si alergi fiind ca vrei sa slabesti asta e din cauza ca nu ai putin abdomen,daca faci exercitii pentru abdomen si ai genetica buna atunci o sa ti se vada patratelele, daca e prea greu atunci fa-o cat sa ai macar un abdomen plat, eu zic sa nu alergi in fiecare zi pentru ca te va impunge in diferite zone ale abdomenului s-au mai sus, daca esti rezistent la fuga atunci nu e mare problema, vrei sa alegri zi de zi? 30 de minute tie de ajuns! vrei sa alergi mai putin? o ora odata la 4 zile e bine, dar eu ati spun ca daca te-ai mai duce sa joci fotbal, nu ar fi asa greu, cel putin nu ti se va parea foarte costisidor gandindute ca vei fugi pana nu stiu unde atata timp ca sti ca alergi dar nu depasesti perimetrul terenului de fotbal spre exemplu, bafta happy

| Kiddy1998 a răspuns (pentru AlexSalutir):

Aha deci alergatul nu o sa ma ajute daca sunt slab? Cu fotbalul nu ma prea pricep din pacate ce zici de inot? As fi mers la sala dar inca nu vr sa incep sala sunt prea tanar sa zic asa happy Deci?

| hibrid112 a răspuns (pentru Kiddy1998):

Nu vad o problema in a te apuca de sala te vei dezvolta frumos cu o alimentatie corecta exerciti corecte, odihna.SI inotul e foarte bun dar e mai greu in perioada de iarna. Bafta!

| PROTOTYPE a răspuns:

2-3 ore pe zi happy

| ZukiPanda a răspuns:

Hmmm....ma abat putin de la subiect :3
N-ar trebui sa lasi jocurile, adica, e ok sa te joci atata timp cat nu devii dependent nu?
Si apropo, prin "alte prosti" nu te referi si la anime nu? ):

| Kiddy1998 a răspuns (pentru ZukiPanda):

In niciun caz! Ador animeurile :X

| andrei113 a răspuns:

Cam cate o ora in fiecare zi ar fi foarte bine

| Kiddy1998 a răspuns (pentru andrei113):

Aha si la ce m-ar putea ajuta? adica sunt un baiat mai slabut e in regula sa fac asta?