| anonim_4396 a întrebat:

Ajutorrr TPU am o mica problema, TPU am 15 ani si am mustata un baiat mi-a spus mai bine radetio freate daca vrei sa te placa cineva ce credeti daca o sa ma rad o sa creasca urat sau ce? El sa ras dar zice ca nu ii prea creste si mi-a zis si mie sa ma rad voi ce credeti? Ar trebui sa ma rad cu bigul? Cum o sa fie dupa? Vreau sfaturi de la cei care au trait asta pe pielea lor va rog ajutati-ma si pe mine cu problema asta Va multumesc si doresc seriozitate!

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E usor prietene, eu la 15 ani dadeam cu lama pe obraz fara spuma. de la 15 ani pana pe la 17 ani nu am dat cu spuma, doar apa pentru ca nu aveam par mai deloc laughing Insa pe mine ma umplu repede, cand mi-a esit firele de par vedeam ca fara spuma ma ustura si ma 'agata pe lama' sa ma exprim laughingmai dur

| AnneBre a răspuns:

Logic că ţi-l iei cu bigul, doar eşti băiat. thinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Toate au un inceput, daca nu-ti place cu mustata poti s-o tunzi cu masina de tuns, poti sa o si razi, dar va creste mai neagra si mai deasa

| HueyFreeman a răspuns:

Un aparat de ras, spuma si putin aftershave (nimic cu alcool), nu-ti trebuie mai mult. Stai linistit, o sa ai timp de mustata si de barba.

| LegionarulRoman a răspuns:

Asa se considera in societatea contemporana: ca tipul ras si dat cu after-shave are lipici.Total neadevarat frate. Tipul cu o mustata si o barba bine ingrijita o sa-ti aduc numai beneficii, ca doar esti barbat si Dumnezeu a lasat sa-ti creasca par pe fata.Asta ne deosebeste fata de femei la nivelul fetei.Asa si Fuego nu are pic de par pe fata si arata ca un fatalau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar o mustata ce pana mea...
Se indeparteaza usor cu bigul si aia e tot, ce o fia sa greu? Asa suntem noi baietii, mai ghinionisti incat ne creste par si pe fata, dar daca nu ne place il dam jos. Chiar daca nu-ti dai acum mustata jos, la un moment dat tot o sa iti creasca mai tare si o sa-ti apara barba deci.
Si eu tot 15 ani aveam cand m-am ras prima oara si nu a fost nimic in neregula. Am dat mustata jos cu bigul si aia a fost. E adevarat ca daca incepi sa o razi va creste inapoi mai des, dar totusi, decat sa stai cu sobolanu' la nas mai bine te razi un pic mai des si ai scapat.
Pentru alte intrebari, sunt aicihappy

| Andeuta a răspuns:

Nu sunt baiat dar... daca te hotarasti sa.ti razi mustata te sfatuiesc sa folosesti un aparat electric de ras, unii baieti se irita de la big si nu te sfatuiesc!

| motan444 a răspuns:

Radeo cu bigul cred ca realizezi ca la un momendat o sa iti creasca si barba daca nu o razi ai sa arati a un pusnic

| Kiddy1998 a răspuns:

O iau jos la naiba! nu-mi place cu ea ma face mai trist laughing trebuie data jos happy Ms de sfaturi!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Kiddy1998):

Mai trist? Pe mine ma face sa ma simt mai barbat.Na,fiecare cu conceptiile sale.

| radda01 a răspuns:

Nu este nici o problema daca ti.ai luat mustata deoarece este normal sa creasca. esti la pubertate si cu timpul iti va aparea si barba.intreaba.l pe tatal tau sa te invete sa te barbieresti

| StroeRadu98 a răspuns:

Frate, eu am mustata de la 10 ani. De fiecare data cand cineva mi-a zis sa o dau jos i-am zis ca nu o dau. Acum imi iese si barba. Nu te lasa afectat daca rade cineva de tine ca ai mustata. De mine au ras multi ca am mustata, dar nu i-am bagat in seama.