| stefickutssa a întrebat:

Am o mica problema o amica de clasa este putin indragostita de un baiat, tot de la mine din clasa, intr-o zii ea l-a intrebat daca ii place de cineva eu eram putin mai departe insa nu am auzit ce a raspuns. dar, chestia e ce a 2a zii amica mea mi-a spus ca nu vrea sa ne certam din cauza ca baiatul de care ea este indragostita este indragostit de mine si apoi am pus toate lucrulile cap la cap si am aflat cine este baiatul.eu il consider putin dragut. dar as vrea ca el sa fie impreuna ca prietena mea
CE AS PUTEA SA FAC? FUNDA! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| FataFaraSentimente a răspuns:

Se vede ca esti o prietena adevarata, cedezi pentru prietena ta, si asta e un gest frumos, explica-i ca va gasi o multime de baieti in viata ei, si ca ceea ce face nu e frumos din partea ei, pentru ca tu nu ai nici o vina ca ii placi baiatului, e vina ei, pentru ca atunci cind l-a intrebat trebuia sa fie gata de orice raspuns. Daca ti-ar fi o prietena adevarata sunt sigura ca nu ar face asa ceva, dar stii ca toti avem dreptul la greseli si dragostea mereu ne orbeste si ne face sa vedem ceea ce nu e in realitate. Incearca sa-i deschizi ochii, iar daca nu te va asculta, las-o o perioada de timp sa fie singura si sa se gindeasca la consecintele urmate de vorbele ei. Bafta!

1 răspuns: