| Mlov3u4ever a întrebat:

Am o mica problema "sa zicem"(rog seriozitate). Totul a inceput in vara asta cand am cunoscut un baiat care mi-a intrat la inima.
Primul care a intrat in vorba este el, eu nu il cunosteam asa de bine.Intr-o seara m-a sunat si mi-a spus ca ar vrea sa ne cunoastem (iar cu o seara inainte m-a sunat cineva care avea chef de misto, iar eu am crezut k este acel baiat care ma mai sunat), eu nu l-am crezut si i-am inchis tel de mai multe ori. Dupa ce mi-am dat seama ca este el.mi-am certu iertare, dar si-a schimbat impresia despre mine(dupa ce i-am inchis tel si l-am jignit putin) si a zis ca nu mai are ce vb cu mine.
Zilele trecute i-am trim un msj cv de genul"cf?"..si mi-a vb foarte frumos.mi-a spus ca vrea sa ne cunoastem, iar eu i-am spus ca da oricum nu il mai stiam bine.El a crezut k este alt cineva care face misto de el.straight facesad.Nu stiu ce sa mai fac.crying..imi place foarte tare de el.dar nu mai vreau sa ii trim msj, nu mai vreau sa fac eu primul pas mereu(am mai facut asta de 20 de ori, ..pfff....fara rezultate).Ce ma sfatuiti?straight facesad

Răspuns Câştigător
| Miihaelllaaa a răspuns:

Si daca nu faci primul pas, o sa stai cu neliniste in inima? Dai mesaj : "Bine, tu ce faci :*? " Vorbeste cu el si spune-i: "Nu vreau sa fac misto de tine, si daca vrei, putem iesii afara ca sa vezi ca nu vreau sa fac misto de tine puppy dog eyes. " Daca tu nu faci primul pas, si nu il face nici el, veti fi aman2 exact cum ati fost si pana acum oh go on. Vorbeste cu el, apropiete de el puppy dog eyes. Din cate mi-ai zis tu aici, banuiesc ca te place puppy dog eyes. Dar nu sunt sigura de asta, deci nu te baza prea mult pe faptul ca e posibil sa te placa.
Mai pe scurt, vorbeste cu el, raspundei la mesaj si spune-i ca tu nu vrei sa iti bati joc de el. Spune-i ca vreti sa va cunoasteti mai bine si sa iesiti afara puppy dog eyes. Am trecut prin asa ceva sigh. Daca ai nevoie de mai multe sfaturi de la mine, imi poti trimite un mesaj pe privat :*.
Sper ca ti-am fost de ajutor, succes puppy dog eyes :* love struck!

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu conteaza sfatul nostru. Tu faci prostii pe banda rulanta.

| dragos9234 a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata daca vrei rezultate.

| xLove a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima! Insa, sfatul meu ar fi ca tu sa incerci sa il cunosti, dar sa astepti sa faca el primul pas. Daca nu face el asta, fa tu primul pas! Nu e nici prima, nici ultima oara cand o fata face primul pas intr-o relatie. Asa am fost si eu. Actualul meu prieten nu prea isi dorea o relatie de lunga durata, asa ca am actionat si am facut eu primul pas. NU IL LASA SA PLECE! Fa-l sa vina la tine happy

Bafta!

| Kennziiie a răspuns:

Aşteaptă, dacă nu vrei să faci tu primul pas happy

| Mlov3u4ever explică:

Ms mult tuturor!:*:*:X?:X

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Ori lasi sa faca si el pasi dupa tine ori parasesti nu poate juca cu tine pur si simpul sa te bate joc de tine si tu esti oDomnisoare care trebuie sa se traiasca viata lui si trebuie sa decida intre tine si viata lui nu e usoara dar dupa parerea mea ar trebui sa schiba el nu tu tu ai facut 20 de pasi e destul las-o si pe el nu esti sluga nimenui.

| Mlov3u4ever explică (pentru Roland_Szekely_1987_VBCh):

Ms pentru sfatul tau.Ai mare dreptate.happy

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Cu placere n-ai pentru ce imi place sa ajut foarte mult prietenele care au probleme.

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Asta e treaba mea daca mai e ceva linistit te ascult orice site ajut cu place daca pot Domnisoara.

| Shmoopy a răspuns:

Abordeaza-l direct la scoala sau unde il vezi, fata in fata o sa il intelegi clar si tu pe el si el pe tine. Ii explici frumos ca a fost o neintelegere si ca in momentul cand te-a abordat nu erai in apele tale si poate se clarifica totul, da-i sansa sa vada cum esti in realitate.

| Crishulinaaa a răspuns:

IGNORĂL. Pur și simplu îgnorăl happy Când va vedea că nu mai are atenția ta va veni cu coda între picioare la tinewinking ți-o spun din experiență pentru. că mi-sa întâmplat ceva de genul și uite..acum suntem împreună laughing
Oricum prefă-te că nu îți paca. băiețiilor le plac fetele care se lasă greu happy
Baftă! :* Fundă? puppy dog eyes