| Titi_8249 a întrebat:

Buna TPU.am o mica problema, stau cu prietenu impreuna si in ultimul timp ne certam cam des, si tot e din cauza ca el e nervos. Cind vine dela serviciu acasa imi cauta mereu mie cite ceva ce nu-i place, sau ca mininc putin si se enerveaza de la orice fleac, sincer as vrea sa fac sa numai fie asa nervos ca m-am saturat de certuri, dar nu stiu cum sa procede va rog dati-mi cea mai mica idee.mersy mult.sadsad

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii zambitoare si blanda.Nu-i da ocazia sa gaseasca motiv de cearta, invata sa taci daca-l vezi nervos, sa nu-l intarati mai mult.Lasa-l sa se odihneasca si, doar cand vezi ca e bine dispus, incearca sa ii explici ca ai vrea ca totul sa fie bine intre voi.Nu se poate sa fie tot timpul prost dispus!

| AndaWest a răspuns:

Sincer dupa 4luni de relatie, daca am inteles bine ar trebui sa fiti ca in luna de miere dar daca ati inceput de acum cu certuri asa din orice...nu e un semn prea bun.ar trebui sa discutati despre adevarata problema a relatiei voastre

| yasser25 a răspuns:

Nimeni nu iti poate da un raspuns la o astfel de intrebare, iar cine iti va da probabil o face in necunostiinta de cauza! Este foarte important sa specifici varsta ta, a lui, ocupatiile, amanunte ale relatiei voastre, etc. Esentiala este insa comunicare, cel mai bine dupa parerea mea este sa incercati sa tratati totul cu calm si atunci cand unul din voi este nemultumit de ceva anume cu privire la partener sa specifice asta si sa sa gasesca o rezolvare! Asemenea discutii, certuri mai mici sau mai mari usor usor destabilizeaza relatia, asa ca nu este de joaca, si este pacat pentru ca uneori sa ajunge chiar la despartire! bafta!