| Bianca_papusha a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac cu maica mea...De cate ori vine de la serviciu acasa parca ma enerveaza, nu stiu cum sa fac sa ma inteleg mai bine cu ea.Mereu imi reproseaza ca eu nu stau deloc sa vorbesc cu ea, ca se simte si ea singura(tata fiind plecat in strainatate).
Ce ma sfatuiti, datorita acestor certuri care le am cu ea, a inceput sa-mi afecteze si realtia cu iubitul meu in sensul ca ea crede ca din cauza prietenului meu ma comport asa...pana nu ceva vreme il placea mereu il invita la noi

6 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Buna happy.
Poi ar trebui sa stai mai mult cu mama ta.
deoarece e nasol asastraight face...
sa nu ai pe nimeni cu cine sa vorbestiwinking
pune-te si in locul ei.
eu zic sa te apropii putin de eahappy
sa vorbiti in fiecare zii si sa stai mereu cu ea
oricat.chiar daca ft putin
asta este sfatul meu.happy
sper ca te-am ajutat>big grin

| lyrics a răspuns:

Rezerva'tsi o ora in fiecare seara pentru ea.
si intreab'o cum a fost la servici, ce mai face.
propune'i sa gatitsi impreuna.
sincer, ii dau dreptate.
cum ar fi daca iubitul tau ar fi plecat, si prietena ta cea mai buna nu ar fi langa tine sa iti tsina de urat
cam naspa, nu?
mi'ar placea sa'mi zica si mie mama asahee hee dar ea tsipa la mine cand vreau sa fac ceva amuzant impreuna cu ealaughing
cine sa le mai intseleagathinking

| TeodoraCucerzan a răspuns:

Poi ar trebui sa-ti faci in fiecere zi timp macar o ora pentru ati petrece timpul cu ea.Mergeti la un suc, plimbari in aer liber, stati la taclale, din cand in cand ii demonstrezi ca o iubesti printr-o floare ceva, un compliment(ce buna e mancarea, ce bine iti sta parul azi, ma bucur ca esti mama mea, esti cea mai buna mamica din lume etc).

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Trebuie sa petreci mai mult timp cu ea! Daca spui ca mama ta iti place iubitul poti "profita" de lucrul acesta, astfel impacand ambele tabere: mama si iubitul. Faceti lucruri in comun. Invita-ti prietenul la tine. Ii puteti pregati un desert, iar mai apoi sa stati sa va mai povestiti. Cu siguranta i-ar face placere. Nu o neglija in ciuda nevoilor tale de libertate. Iesiti prin magazine, uitati-va impreuna la emisiunile preferate, roaga-o sa iti dea sfaturi. Asteapt-o intr-o seara cu o mica surpriza de genul asta.

Te pup:*

| Marius_7427 a răspuns:

Pai incearca sa vb odata cu ea si sa ii spui ce te supara ca ea se simte singura din cauza ca taicatu este plecat. Si din cauza asta e stresata... Spune-i si tu ca ai mai crescut ca nu mai esti aia mica de altadata. Incearca sa comunici cu ea dar nu cand vezi ca e nervoasa pentru ca de la stres se enerviasa super repede. Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e necordita