| Clodmod a întrebat:

TPU! Am o mica. problema. Un baiat a inceput sa vorbeasca cu mine pe facebook (este din orasul meu, nu e fake) si mi-a spus ca ma place si mi-a cerut numarul de telefon. Mie nu imi placea de el asa ca am cautat scuze sa nu i-l dau, si si-a dat seama. El e genul de baiat sensibil, care pune suflet. Problema e ca acum si mie imi place de el si i-as cere numarul de telefon (i-as trimite un screenshot de pe telefon cu el la contacte, dar cu stelute in loc de numarul de telefon, si i-as spune sa completeze el cu numarul lui in locul stelutelor). Ce spuneti? Mi-l da sau ar trebui sa nu i-l mai cer? straight face Ajutati-ma va rog? crying

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

De ce nu mi se pare ok.Dar nu stiu cum va gandii tipu daca e asa mai sensibil happy. Vezi ca tu l-ai ranit sa zic asa odata -Eu un baiat cum rar mai gasesti si at fi trebuit sa accepti din prima, dar ce sa-i faci daca te gandeai la cai verzi pe pereti (nu sunt critic dar multe fac asa si apoi incep sa regrete ).Cel mai bine e sa-i ceri nr de tel, sti sigur ca te place si ce mai astepti-Poate sa specifici ca iti pare rau ca ai fost asa dar ca ti-ai dat seama ca este un tip minunat si ai vrea sa ai cu el o relatie. succesx

| NuMaContrazice a răspuns:

E o idee buna, de ce nu?
Incercarea moarte n-are.Eu cred ca-i v-a placea ideea chiar daca l-ai suparat un pic.

| sayWhaaat a răspuns:

Eu unul as crede ca iti bati joc de mine, sincer.
Cereti scuze pentru data trecuta mai intai, ca treceai printr-o perioada mai grea, ma rog, unui baiat care pune suflet trebuie sa-i mai mangai si orgoliul.
Abia apoi, dupa ce faci asta, da-i tu numarul de telefon, fara sa-l intrebi, si spune-i ceva de genul : " Cand ma scoti la un suc? ".
La mine cel putin, ar functiona sigur.
Succes!

| varcolaccc a răspuns:

Fa-o. Cerei numărul daca e un baiat sensibil te va ierta pentru data cand tu nu ai vrut sa-i dai nr. Adica din propria experiența de baiat sensibil iti zic. laughing. Succes

| bogdanmarica a răspuns:

Nu rata ocazia asta! nu multi baieti mai sunt in lumea asta sensibili si sa puna suflet! ...eu iti recomand sa ii bati daca nu un apropo pe facebooklaughing de exemplu sa ii zici suna-ma cand mergi la magazinlaughing un simplu exemplu. iar el o sa zica ca nu are numarul tau iar atunci o sa ti-l ceara din nou. si o sa il dai

| bogdanmarica a răspuns:

Daca vrei sa fie si mai indiscret poti alege varianta meahappy eu asa procedez in situatile astea si DE FIECARE DATA FUNCTIONEAZA

| Iulisca_Alexandra_1998 a răspuns:

E o idee buna....nu rata ocazia asta!