| UnCopilMicuts a întrebat:

Am o multime de probleme. Am 19 ani. Am parinti rai care m-ar tine doar legata in casa sau ar merge cu mine peste tot. Am un iubit mai mare cu 7 ani, relatia fiind la distanta, ne vedem odata pe saptamana si avem 2 ani impreuna. E primul din viata mea. La inceput era totul roz ne iubeam. Daca ne certam el plangea etc. Cu timpul au intervenit certuri din cauza la alte femei care s-au bagat pe noi el muncind intr-un pub de noapte, ba colege ba vecine de la el si mai multe. Am trecut de asteacu greu eu fiind foarte geloasa si punt tot la suflet. Acum jumate de an am gasit in telefonul lui filme porno. L-am intrebat ce sunt cu ele. Mi-a spus ca a dat din greseala si dupa s-a uitat de curiozitate. Bun am inteles, dar dupa de ce a mai continuat sa se uite? De atunci intr-una am oful asta in suflet. Inteleg ca noi abia facem dragoste odata la nu stiu cate luni. Acum am o obsesie si sunt geloasa pana si pe femeile de la tv. L-am intrebat iar dc s-a uitat la acele filme si mi-a zis ca noi ne culcam odata la un an si deia si ca i-a placut sa le vada pe alea dezbracate. m-a durut enorm ce mi-a zis. s-a schimbat foarte mult relatia. Nu ii mai pasa de mine deloc, nu mai plange cand ne certam, nu ma mai suna de 100 de ori pe zi, tipa la mine spune ca il acuz mereu. Il iubesc enorm si nu as putea sa ma despart. Vreau sa fie tot ca la inceput dar nu pot sa uit toate astea nu pot sa trec peste filmele alea. Ce sa cred ca el doar asteapta sa se culce cu mine? am facut multe impreuna in astia 2 ani si el nu se desparte de mine. Nu stiu ce cale sa aleg. Simt ca nu mai pot sunt doborata. Nu vreau sa me despart de el vreau sa indreptam relatia. Vreau sfaturi de la voi si de la fete si de la baieti in legatura cu tot. Nu ma sfatuiti sa ma despart. Nu am nici prieteni carora sa ma descarc. Va implor sa ma ajutati cu sfaturi cu orice. Multumesc!
P.S. El a avut multe aventuri in trecut pana sa ma cunoasca cu diferite fete pana si pe asta sunt geloasa!

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Si poti fi 100% sigura ca inca are aventuri si dupa ce te-a cunoscut pe tine.

Asta una.
Doi: cam cat de paranoica si rasfatata si imatura sa fii sa ii reprosezi ca se uita la filme porno? Ce legatura au filmele porno cu relatia voastra? Si cu ce drept i-ai interzice tu sa se uite la filme porno?
Sincer, nu ma mir ca nu sta dupa fundul tau. De ce sa planga? Ca il acuzi tu de toate cele? Tie ti s-ar parea normal ca el sa te acuze zilnic de cate ceva? Sau sa isi aduca aminte dupa 6 luni de o tema de cearta si sa o re-expuna o data la cateva luni?
O sa te lase cu siguranta. [Probabil ca inca nu l-ai exasperat suficient.
Fata, maturizeaza-te si intelege ca el oricum are parte de foarte multe tentatii si ca probabil uneori le cedeaza.
Daca poti sa traiesti cu asta, ramai cu el. Daca nu, vezi-ti fata mea de viata ta.
Sau... muta-te acolo unde e el.

| ywar a răspuns:

Si uite asa ai raspuns la intrebarea de ce te tin ai tai parinti legata in casa... Sunt convins ca parintii tai vor sa te protejeze de tot nenorocitii carora le pasa de tine din trei si mai departe. Dar voi, adolescentii destepti, care aveti experienta de viata de nu se poate, nu vedeti asta pentru ca va orbesc hormonii.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Iti zic eu ca are si acum. tu crezi ca ala sta dupa tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare de ce e atat de greu sa intelegi ca re si el nevoi? Daca nu i le poti satisface tu, lasa-l sa si le satisfaca singur. Ar trebui sa zici mersi ca apeleaza la filme porno si nu la alte femei. Un motiv mai stupid de cearta nu prea am mai auzit...

Si asta nu e iubire, apropo. Tu asa intelegi sa-i arati cuiva ca-l iubesti, reprosandu-i tot timpul lucruri si gasind motive de cearta? Si apoi te miri ca face acelasi lucru la randul lui? Tu ce te-ai astepta sa se intample, tu sa-l certi si el sa-ti aduca flori?

Bine, am putea lua in calcul si cea mai probabila varianta si anume ca el sta cu tine din cu totul alte motive. Daca spui ca lucreaza la un pub, sincer, cam are suficiente alternative de a-si satisface nevoile. Am si eu un prieten care a plans ca sa faca sex anal cu iubita lui laughing). Nu au fost niste lacrimi chiar sincere...

| lex79 a răspuns:

Tu ai vazut de cate ori ai scris ca esti geloasa?
problema e la tine, nu la el.controleaza ti gelozia, gandeste oleaca. si daca nu poti avea incredere in el, lasa l sa se duca pe pustiu ca n ai nevoie de dramele lui.
ideea e ca si tu cauti drame...ca altfel nu ai fi geloasa pe niste... filme.
si concluziile pe care le deduci sunt asa, pe langa rau tare.
si ce daca abia asteapta sa faca sex cu tine cand te vede? nu vrei sa te doreasca?
daca nu iti face placere sa faci sex, nu mai fa deloc si cauta pe cineva care nu vrea sex. intr o rel de iubire e inevitabil sexul si e de dorit sa existe. daca crezi ca nu te iubeste si te vrea doar pentru sex, asta e altceva si iti poti da seama de asta.

cand ai sa ti dai seama ca bati campii cu gelozia ta ai sa ai o relatie fericita.pana atunci...consuma energie plangand ca e mai usor sa fii nefericit decat fericit.

ps:de ce astepti sa planga cand tu o iei razna? si e clar ca ai luat o pe aratura prea des de nu il mai poti sensibiliza deloc acuma. s a saturat si omu de crizele tale...

| Melonnn a răspuns:

Hei!

ai primit raspunsuri foarte bune insa vreau sa iti spun un mic sfat!
raceala si problemele de cuplu se rezolva la pat.

O cina pregatita de tine, un film si sex! fii mai pasionala ca de obicei.

o sa vezi cum o sa te trateze dupa, laa gelozia, cearta-te cu tine singura dar nu ii mai fa reprosuri.

reaprinde flacara.
da-i sex si lasa gelozia!
ce e asa greu?
succes

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faceti cumva sa va vedeti mai des. Dupa cate se pare el fiind mai mare decat tine are nevoi poate mai mari si incearca si el sa si le stapaneasca cum poate.Ar trebui sa faceti sex mai des.

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Daca se uita la filme porno ar trebui sa te bucuri decat sa mearga la altele. Eu una nu cred in lacrimile baietilor majoritatea se prefac, si baietii plang dar nu de fata cu alte persoane si nu recunosc ca au plans. Nu iti spun sa te desparti de el dar vad ca tu esti genul ala de fata naiva care e usor de prostit de un baiat. Nu te lasa pacalita de doua lacrimi si daca vrei ceva cu el nu mai urla la el nu ii place sa urli nimanui nu ii place probabil el s-a saturat sa suporte urlete si poate a cautat ceva in alta parte mai ales daca nu ii oferi placerea vietii. Baietii nu rezista mult fara sex asa sunt ei