| danyvik a întrebat:

am o nedumerire! happy cand un baiat imi spune ca tine la mine dar imi zice ca nu ii place ca ii arat ca imi place prea mult de el ce inseamna? ideea e ca noi am avut un "trecut" impreuna, suntem prieteni si ne intelegem bine si cumva imi arata ca tine la mine, mereu ne uitam unul la celalalt cand suntem intr-un grup de prieteni si suntem atrasi unul de altul dar nu se intampla nimic. nu stiu ce sa inteleg.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a intelege pe deplin ce se petrece intre voi te sfatuiesc sa-ti iei "inima-n dinti" cum s-ar spune si sa-i propui o plimbare, dar numai in doi si daca se poate undeva intr-un loc frecventat mai mult de perechile de indragostiti. Daca accepta plimbarea si nici in aceste conditii nu isi manifesta sentimente de iubire fata de tine, adica tinerea de mana, mangaieri, sarutari pe o banca, inseamna ca nu te poti astepta la altceva in afara de o prietenie adevarata in adevaratul sens al cuvantului. Poti incerca deoarece nu ai nimic de pierdut, din contra ai doar de castigat indiferent de desfasurarea experimentului. Succes.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Înseamnă că îl sufoci. Lasă-l mai liber, ignoră-l.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Tine la tine mult, si tu ii arati ca-l placi prea mult (asta ii sufoca pe baieti). Vezi daca si el te place mult, ignorandu-l laughing. Stiu ca poate suna ciudat, dar daca vrei sa vezi daca ii place de tine cum iti place tie de el, ignora-l. Nu te uita mereu dupa el, sau daca o faci, fa-o foarte discretwinking