| Anonim10419 a întrebat:

Am o poveste extrem de naspa pe care am patit o acum o saptamana si nu stiu ce sa mai fac. Aveti timp si cititi povestea.
Deci eu am 16 ani si fosta mea avea 17, ne-am cunoscut datorita bff ului meu deoarece sora ei e cu fata asta in clasa.Am inceput sa vorbim ca prieteni pana intr-o zi cand ne-am intalnit toti,se vedea clar ca ma place,iar in parc m-a lasat sa o sarut, a fost ziua perfecta, o iubeam si nu voiam sa se termine niciodata. Saptamanile trec si ajungem la Valentin Day iar dupa asta am facut sex, a fost super pentru amandoi, de atunci ne-am iubit din ce in ce mai mult, dar dupa asta..au aparut certurile (aveam o luna si o saptamana cand am facut-o), am inceput sa fim geloși, iar intr-o seara cand veneam acasa de la liceu imi da mesaj ca nu mai poate continua datorita stresului si geloziile mele...am trecut peste, maxim 15 ore a tinut lucrul asta, dupa a urmat o perioadă de vis, ii faceam poezii, paragrafe pline de iubire si ea cand le vedea începea sa planga, mamele noastre ziceau ca ne sta bine asa, dar cand a inceput chestia asta cu COVID am avut 2 certuri care ne-au pus capac..prima a fost ff dureroasa, zicea ca sunt un imatur si ca nu stiu sa gandesc, dar dupa 3 zile a zis ca ii pare rau si daca iubeste ceva il iubeste asa cum e.Tin sa mentionez ca ea e ff matura deoarece a avut o copilarie grea..Au urmat 2 saptamani super..pana in ultimele 3 zile, vorbeam ff deschis, faceam planuri pentru viitor, toate lucrurile posibile, dar inainte sa ne despărțim cam acum o saptamana, 3 zile a fost rece cu mine, abia imi raspundea, o facea in sila, eu tot incercam sa ii ofer atentie si sa o iubesc, dar ma durea fiecare lucru care il facea. Dupa alea 3 zile a venit o noapte neagra, acum fix o săptămână, am avut o criză de nervi ca a sters pozele si absolut tot de la profilele ei de insta, wap si FB, a zis sa o las dracu cu copilariile si sa o las odata in pace.Am plans toata seara, dar ghiciti ce, am inceput sa vb doar ca sa ne certam, am aruncat cuvinte grele unul altuia, nu injuraturi sau jigniri, dar ea mi-a spus ca ei nu ii trebuia neaparat eu, ii trebuia cineva cu care sa vb non stop si ca nu ma mai iubea fix dupa ce ne-am împăcat..am plans 3 zile..nu am dormit si mancat nimic..cand imi da mesaj sa o ajut sa scape de un baiat, am ajutat-o si dupa nu am mai vb, am uitat sa va spun, inainte cu o zi sa o ajut, imi daduse mama ei mesaj si a zis ca a gasit-o la 5 dimineata in baie gata sa ia toate somniferele ca auzea voci care o acuzau si acum are nevoie de psiholog.Ea a zis ca maica-sa a exagerat si cred ca asa si e..si de 2 zile ori arunca vina pe mine ori, chiar ieri mi-a zis ca are încredere in mine ca o sa trec peste si vorbea extrem de frumos, deoarece am pus un story pe insta cu cat tii la mine si ea a pus full, a zis ca ii sunt o persoana speciala indiferent de situatie. Dupa i-am zis sa ma lase in pace sa o uit..ca de cand ne-am despartit vb in fiecare zi cu mine..fix dupa a zis ca voia sa imi zica ceva, dar nu o sa aflu niciodata ce..sunt sigur ca o sa ma mai intalnesc cu ea, dar intrebarile mele sunt:
De ce se comporta asa?
Ar mai avea rost sa ne impacam?
Ce parere aveti despre relatia asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RavenNymph a răspuns:

Pare foarte nehotărâtă fata... eu sincer cred că problema este la ea, probabil nu știe exact ce simte. Încearcă să ai o discuție mai serioasă cu ea, să îi spui că trebuie să își facă ordine în gânduri, să îți spună sigur ce însemni tu pentru ea și dacă vizualizează o posibilă împăcare. Perioada asta în care probabil stați mai mult separat îi poate oferi prilejul de a sta singură și a se gândi la asta. Nu încerca tu să o convingi să se întoarcă la tine pentru că e posibil ca dacă o va face să se repete situația asta.
Dacă ea decide că te vrea înapoi și îți promite că nu va mai reacționa așa, totul rămâne în mâinile tale. Tu alegi dacă vrei să treci peste această perioadă și să continuați. Sfatul meu e să faci ce simți, însă să nu uiți și de rațiune.

| Anonim10419 explică (pentru RavenNymph):

Nu sunt genul de baiat plangacios, sunt un baiat ff dur doar ca iubirea mea pentru ea era nemărginită, stiu ca sunt imatur doar ca in seara asta mi-a zis ca ma iubeste doar ca nu mai are rost ca nu ii mai trebuie relatie, nu stiu ce sa mai cred.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O relatie veche, terminata, apusa si ingropata!
Accepta realitatea si traieste-ti viata prezenta, fiindca trecutul nu se mai poate schimba!
Fata aia a realizat in final ca tu esti un copil, imatur, pe langa ea si probail cauta altceva mai pe masura si varsta ei.
Iata un lucru foarte bun si pentru tine: esti liber sa-ti gasesti pe cineva, mai de varsta si mentalitatea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar mai avea rost sa ne impacam? Nu.

| LoveSleep a răspuns:

Ea e matură cică. Ori e foarte imatură și nu prea are neuroni de fel, ori e bipolară. În orice caz, las-o în pace. Și dă-i și tu block, ca să nu-ți dea mesaje ca să-ți spună că vrea să se sinucidă, pentru că asta o să facă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te-ai îndrăgostit de persoana greșita, sunt alte tipe mult mai normale pe lumea asta.

Asta in primul rand, eu ii dau dreptate și ei.
Chestia cu "eram atât de fericit că m-a sărutat", "era atât de frumos de nu mai voiam să se termine", sunt zice de un băiat imatur, acum fie că-ți place sau nu, asta e adevărul. Niste săruturi nu înseamnă nimic, nici sexul nu înseamnă absolut nimic. Nu îți garantează că gata, ai ți-ai găsit sufletul pereche și gata, totul o sa dureze la nesfârșit.

Daca vrei o relație care sa mearga, gasesteti o fata care sa fii indiferent daca ea se desparte de tine, daca plângi ca o tuta și devi gelos, asta este cel mai mare turn off Pentru o tipa. Cu atât mai tare daca insiști sa nu va despartiti.imi pare rău să-ți spun dar nu exista fata aia perfecta care te iubește pentru cine ești, alea sunt porcarii. O dacă ce tipa simte că nu mai ești același fără ea, se distanțează și devine rece. Fetele vor bărbați puternici, nu plângăcioși.

| Anonim10419 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt genul de baiat plangacios, sunt un baiat ff dur doar ca iubirea mea pentru ea era nemărginită, stiu ca sunt imatur doar ca in seara asta mi-a zis ca ma iubeste doar ca nu mai are rost ca nu ii mai trebuie relatie.