| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Stiu ca sunt cam mica.am 10 ani big grin. dar am o mareee problema.acum trec in clasa a cincea si m-am mutat la alta scoala, dar in clasele 3 si 4...la cealalta scoala era un baiat cam nebunel de felul lui, cand cineva nu facea ce spunea el se apuca sa tranteasca tot ce vedea in cale...asa ca l-au transferat din clasa in care era la noi in clasa. a stat singur in banca mai mult timp, apoi doamna bineinteles ca voia sa il educe si l-a mutat in prima banca cu cea mai cuminte fata.adica eu.sad... dupa cam o saptamana de chin.caci el nu facea in ore si pauze sa se dea la mine... m-am mutat din nou cu colega mea de dinainte si eram fff fericita. dar abia apoi a urmat cosmarul. el i-a spus mamei lui si aceasta i-a spus mamei mele ca eu il plac, ceea ce nu era adevarat, si, brusc, m-am trezit cu el la mine in casa...cica sa ne jucam. el inca se mai juca cu masinute si tractorase.laughingsi eu chiar nu sunt genu de fata care sa se mai joace cu papusi si prostiute din astea, mai bine puzzle-uri si jocuri cu pionibig grin, decat alea, iar ce imi place mie nu ii placea lui deloc, si invers.Culmea, in ziua aceea trebuia sa vina si o colega de-a mea acasa la mine.inainte sa vina colega, eu stateam pe patu meu, iar el in celalat colt al camerei.cand clipeam el venea tot mai aproape, iar eu nu il vedem...pana cand a ajuns sa fie chiar langa pat. a vrut sa ma sarute, si i-am tras o palma de nu s-a vazutbig grinbig grinbig grinbig grin... asa faceam si la scoala cand nu era doamna in clasa. si apoi am vb cu mama sa il duca repede repede acasa, ca il omor. apoi a venit colega si totul s-a facut bine.de atunci ura mea in el a ramas eterna/oricum nu il placeam. dupa putin timp i-am povestit mamei, si ea zicea ca lasa ca a fost un accident.si ca sa ramanem amici. da cine mai asculta sfaturile astea in situatii de genu asta? apoi.alte zile de chin la scoala.in pauze ma duceam la baie si ma alerga pe tot holu.mai mai ma impiedicam si ma faceam de ras.sa cand ieseam el ma astepta la usa.si i-ar ma alerga... facea asta incontinuu... ii venea sa ii dau cu un topor in cap. la banchetul clasei a patra,. e... pot spune ca aia a fost cea mai fericita zi a mea.eram bucuroasa ca scap de el, si de toata povestea asta care o stia toata scoala.am mentionat ca el nu avea nici pic de creier.nu invata si scria ca un analfabet? si, in acea zi. mi-a zis ceva de genu:...nu vrei sa fii prietena mea... sau sa fiu cea mai buna prietena a lui.cu toate nu avea nici una.si nici baietii nu se jucau cu el.deci era un pampalau singur .a.si nici pe mine nu ma avea...doar faptul ca ii dadeam palme si ca ma alerga.nici gand ca noi sa facem asta din prietenie. o faceam di ura...adica eu o faceam din ura. el chiar ma placea.si cand i-am zis ca niciodata in viata mea nu o sa fiu prietena lui. a inceput sa planga.si la dans, eu dansam cu fetele si cu ceilalti baieti, care serios erau muuuuult mai draguti decat el, si stiau sa danseze, si nu le era frica ca vai, daca dansez eu care is baiat cu fetele o sa patesc nu stiu ce.cum fac adesea baietii...si am dansat si muzica lenta, si pop rock.mai multe.ma rog. m-a invitat la dans la muzica lenta exact in momentul in care eu dansam cu alt baiat. unul din acei. dragutibig grin.ca ce nici eu nu o sa mor daca dansez cu baieti, nu? si i-am zis ca nu. ca dansez deja, si nici daca nu dansam cu altcineva nu as fi dansat cu tine. si a inceput sa planga. dar asa, pe infundate.si eu radeam, pentru ca isi merita pedeapsa pentru tot ce mi-a facut.acum is bucuroasa ca incepe scoala si ca nu o sa il mai vad niciodata.si niciodata nu o sa imi fie mila de el daca il vad pe strada suparat sau nu mai stiu eu cum...si.am uitat sa zic.stiu ca poate unii dintre cei care o sa dea raspuns o sa zica ca trebuia sa nu il bag in seama de la inceput. dar am facut si asta si nu a mers...astept raspunsuri si concluzii.si mai ales ce ati fi facut voi.

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Foarte interesant,

pai bravoo tie ca ai reusit sa skapi de el.winking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu inteleg care e problema, dar bine ca ai scapat de ''necazuri''.

| M4RK a răspuns:

Wow nu inteleg nimic

| VladRO a răspuns:

Bravoo, putine fete sunt ca si tine happy acum am reusit sa citesc pana la capat povestea ta, stiu, si eu am avut un coleg care facea exact, dar exact ca si colegul tau, sunt si eu de o varsta sa spun asa, apropiata de a ta,... 13 ani. Si colegul ala al meu tot asa ii dadea palme peste fund si o tot alerga, mai mai ca imi venea sa il bat pe colegu ala ca da in fete si sa il nenorocesc, macar sa stiu ca am scapat de un baiat care loveste fetele... dar parca parca s-a mai potolit un pic... dar astea s-au intamplat anul trecut si acu 2 ani, anul asta daca va mai face asa, cu siguranta ii va parea rau. happy si inca odata bravo happy

| parampam a răspuns:

Uite ca am avut rabdare sa citesc.Lui ii place mult de tine, asa fac baietii la varsta lui.Asta e.Indiferent de ce i-ai fi zis, el tot asa s-ar fi comportat. Ce as fi facut eu? Cred ca as fi fost indiferenta, nici nu il bagam in seama. Oricum, totul s-a terminat, asa ca ce rost mai are sa te agiti?