| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste mai lungă. Deci celei mai bune prietene ale mele îi place de un băiat cu care eu mă înțeleg, în sensul că suntem prieteni buni și ne spunem unul altuia multe lucruri, dar nimic mai mult. Am aflat de la el că și el o place, mă rog. Treaba e că el este prieten bun cu fratele prietenei mele (scuze de exprimare) de care mie îmi cam place de el (fratele prietenei mele), dar i-am spus doar lui și nu am curajul să îi spun și prietenei mele și fratelui său de asta. Întrebările mele sunt: Să îi spun sau nu prietenei mele? și Cum să fac să îl cuceresc puțin câte puțin pe fratele prietenei mele?(el e mai mare cu un an decât mine.

6 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Pai daca e cea mai buna prietena a ta, poti sa ii spui.

spune`i sub forma de gluma cum ar fi :" pfff ce bunoc ii fratetaulaughing". sau "daca m`as combina eu cu fratetau`"laughing. si incepi sa razi. macar asa o sa vezi ce reasctie arebig grin.

bafta:*

| LoveForShania a răspuns:

Pai dupa parerea mea, daca acea prietena a ta este una foarte buna, si indiferent ca e ruda sau nu mai stiu eu ce te va ajuta la greu si iti va intelege situatia, astfel incat sa nu te lase balta pentru ca e sora tipului de care iti place tie.

Tu o cunosti mai bine, si cred ca stii daca ea e o prietena buna care respecta conditiile de mai sus, sau nu este. Toata povestea asta va demonstra ca ea este o prietena buna, sau nu este.
Desi daca simti ca iti acorda incredere si va fi alaturi de tine in chestia asta, ii poti spune.
Deci tu crezi ca baiatul asta e potrivit pentru tine, dar daca sora lui e prietena ta, de ce nu te mai informezi despre el putin cate putin? De la prietena ta.

Pai chestiile astea sa cuceresti persoane, difera de la o persoana la alta. Ma refer la faptul ca baiatul acesta poate fi cucerit sau nu. Conteaza sa simta si el ceva pentru tine, adica sa va salutati, sa vorbiti pe messenger, daca mai mergi pe la prietena ta te mai intalnesti cu el si mai vorbiti, dar astfel incat sa nu pari o nebuna dupa el, ca dupa aia vei incepe sa il enervezi.

Daca tu i`ai zis povestea asta amicului acela al tau, inseamna ca tu il consideri pe el mai de incredere. Sau faptul ca prietena ta e sora admiratorului tau te impiedica sa ii zici si ei?

Pana la urma, incetul cu incetul, ar fi mai bine sa simta el ca poate face primul pas, acest pas de,, vrei sa fi cu mine'', dar dupa ce v-ati cunoscut mai bine. Fiindca el nu se poate indragosti de tine peste noapte, sau doar asa dintr`o data.

Fa asa cum simti, dar putin cate putin, pentru a nu parea o nebuna, fiindca astfel il vei enerva candva.
Orice faci, niciodata sa nu te schimbi pentru un baiat, pentru ca nu merita nimeni schimbarea ta.

Cel care nu merita va vrea sa te schimbe, dar cel care merita nu va vrea niciodata sa te schimbi, pentru ca te accepta asa cum esti.
Uite ceva din care poti invata :,, Cei ce ma vorbesc doar ma invidiaza, vor sa schimbe la mine ceea ce lor nu le apartine. Cei care meritati, nu vreti sa ma schimbati, deoarece ma acceptati asa cum sunt eu, si cum voi fi mereu. ''

Pa`pa! Succes!

| Mihaela a răspuns:

Pai, prietena ta, oricum odata si odata tot va afla, mai bine mai devreme decat mai tarziu, incearca sa vorbesti cu ea despre fratele ei, si sa vezi ce sfaturi iti da. Probabil ca ea stie, ce-i place, si chestii de genul asta.Cat despre cei doi prieteni, parerea mea este sa-i lasi sa se 'combine' singuri, fara ajutor din partea ta.
Sper ca te-am ajutat!
Pa-pa!

| Mairead a răspuns:

Daca ascunzi asta in tine nu rezolvi nimic, de ce sa nu ii spui prietenei tale, vezi si tu ce parere are ea, pana la urma nu pierzi nimic

| Anonimuluscyk a răspuns:

Da, spune-i prietenei tale.Ca sa il cuceresti trebuie sa comunici cu el, sa incerci sa-i arati ca il iubesti

| junella_6649 a răspuns:

Parerea mea... spune`i prietenei tale!

normal ca daca iti este o prietena buna, iti va da sftauri bune pentru cucerire...ca ea il cunoaste bine.

dar...ai putea sa-i arati tu lui. e mai romantic asa:d

printr`un zambet dulce, sa stai mai mult in apropierea lui.si sigur isi va da seamahappy

SUCCES:*