| mary1990 a întrebat:

Deci, este un baiat de care ii place de mine, doar ca eu nu știam pana ieri, cand l-am auzit ca vorbea de mine cu prieteni lui. Am aflat ca ii place de mine si de la fratele celei mai bune prieten ale mele care era acolo, problema este ca nu il cunosc deloc, pare dragut dar mie imi place de altcineva dar cu care nu am nici o șansa :/ ce sa fac? Cum sa ma imprietenesc cu el, ps fratele celei mai bune prietene nu ma poate ajuta... Va multumesc anticipat happy

6 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Dacă-ți place de cineva, și de tipul ăsta nou, nu, nu văd de ce ai vrea să vorbești cu el, din moment ce nu ești interesată de o relație cu el.
Oricum, ai putea să îl cauți pe facebok și să vorbiți sau ceva de genul.
Baftă.

| Anndreii a răspuns:

Hey! Daca este vorba de băiatul acela cu care tu crezi ca nu ai nici o șansa s-ar putea sa te înseli happy încearcă sa Vorbești cu el cand i-l vezi, ii trimiti un SMS... In caz ca nu are nr. tau de telefon ii spui cine esti prima data happy daca vezi ca îți răspunde si vorbește cu tine inseamna ca e interesat de tine happy problema e daca el știe de tine sau daca te cunoaște.
Daca e vorba de băiatul care te place, ai șanse sigure, poate e mai timid, propuneri tu sa Ieșiți undeva la un suc sau ceva happy sa va cunoasteti happy

| neutrino a răspuns:

Stai cumintica, va veni el la tine, daca-si doreste acest lucru.

| FrumoasaTa a răspuns:

Daca te place, o sa faca el primul pas. Stai cuminte in banca ta!

| Ade1996 a răspuns:

Pai incepi o conversatie cu el... daca te place ai toate sansele. Vorbesti pur si simplu...nu e asa greu sa scoti niste cuvinte. Apoi daca nu te invita el afara, fa-o tu! Apoi vei vedea ca totul vine de la sine, doar sa fii deschisa

| principessa1994 a răspuns:

Poti sa incerci sa conversati. Ii spui in simplu salut, sau ii cauti contul de facebook, asta e...
Nu trebuie nimic in afara de un salut, pentru a incepe o conversatie.Si de acolo deja ce mai faci, facem cunostinsa, e.t.c.