| ANONIMA1234 a întrebat:

"Buna TPU! Am o prietena care place un baiat de 1 an dar niciodata nu`si face curaj sa vorbeassca cu el decat pe mess.Acum cateva zile au fost in excursie si acel baiat se tot holba la ea. L`am intrebat daca o place si mi-a zis ca nu e treaba mea.La scoala se tot uita la ea.Etc.Credeti ca ar putea so placa? Dau funda!love struck Ms"

Răspuns Câştigător
| pisicutablue a răspuns:

Daca s-a simtit prost cand l-ai intrebat si a evitat subiectul categoric o place dar asta este intre ei. Spune-i prietenei tale sa nu mai fie asa de timida la urma urmei daca ii place de el ar trebui sa incerce sai devina o prietena buna apoi... o sa se ajunga si la o relatie daca presupunerea mea e corecta
P.S. poate baiatul e timid si in prezenta prietenei tale si a altei persoane (sau altei persoane) nu ar recunoaste.
In concluzie asa sunt baieti mai mandri dar siguri cu o fata isi exprima sentimentele.
Spune-i prietenei tale sa fie mai increzatoare.

2 răspunsuri:
| LuisAGreEn a răspuns:

Cred ca dalove struck.Si la mine tot se uita un baiat incontinuulaughing.si mie imi place de el, dar toata lumea care il inteaba daca ii place de mine spune ca nu ii treaba tastraight face.Dar sigur ii place, pentru ca sta mult in preajma mea. fundita:d

| madal1n001 a răspuns:

Sigur ca o place daca se uita "holbeaza" la ea happy.Dar sa fie mai sigura treaba cel mai bine se duce la fel isi ia inima in dinti sa ii spuna asa:Buna! Sti.eu am obs de la un timp ca te plac tu ce zici ma placi?" si el o sa zica 99% da daca se uita mereu la ea.Bafta pentru ea. fundita?big grin:*