| Leggio a întrebat:

Hei,am o prietena,care vrea sa-si inceapa viata sexuala,am vorbit despre asta.
O vom face,dar nu stie cum sa ma intrebe, ii este rusine..asa ca o voi intreba eu, dar cum imi recomandati s-o intreb daca vrea s-o facem? un mod mai frumos
FUNDA.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod frumos, trebuie să vină de la sine dragostea fizică, nu cerută sau propusă!

Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ii spui pur si simplu:vrei sa facem dragoste?
Si vezi reactia ei, oricum sa o faceti atunci cand sunteti pregatiti cu adevarat.
Te pup!

| e7d7n7 a răspuns:

Tu eşti prost? O mai şi întrebi? O duci la un film ceva sau şi de acolo te descurci, să vezi ce o întrebi când îi bagi mâna în chiloţi, ştii cât de întrebată s-ar simţi? Vine totul de la sine.

| UngUrU777 a răspuns:

Te duci la ea si zici...sti ca te iubesc mult etc bati apropouri si apoi zici, ai vrea sa facem si noi dragoste! si daca ar zice ca dupa relatia nu va mai merge...ii spui eu am stat atata timp cu tine ca te iubesc nu sa te *** si sa te las.ai incredere in mine! Si daca zice nu asta e nu e bine sa insisti!

| JoannaChan a răspuns:

Nu exista chestia cu"sa o intrebi". Este bine ca ati vorbit despre asta, ca vrei si tu si in acelasi timp vrea si ea.Pentru ea va fi prima oara si va fi ceva nou pentru ea si ar trebui sa o iei usor.Momentul potrivit va veni de la sine.Trebuie sa o iei usor si sa nu o stresezi.Nu va fi nevoie sa o intrebi, cum am zis, momentul va veni singur. Daca momentul a venit si nu stii daca trebuie sa o intrebi daca sa o faceti sau nu, poti incerca sa-i spui lucruri frumoase, sa fi atent cu ea si ce va mai place voua si o sa vezi ca nu trebuie sa o intrebi. Daca va vrea sa continuati sigur te va lasa si o sa-ti dai seama daca e pregatita in acel moment.winking