| AnonimusGate a întrebat:

Buna TPU am o probelma! deci prietena mea a fost la o nunta eu am 17 ea 16, si acolo a stat cu un tip toata seara ala are 24 de ani, si il cunoaste fiindca el i din sat de la bunici ei si mi-a zis ca i place de el si oricum nu poate fi cu el, si noi aveam parolele de Facebook ea al meu si eu al ei, si am vazut ca vorbeste cu respectivu pe Facebook imi arata ca sunt chesti generale ca numa el i scrie si spunea ca nu m-a inselat niciodata, si si-a schimbat parola la Facebook, am rugat-o sa nu mai vorbeasca cu el si tot nu vrea ea a spus ca ma iubeste dar nu renunta la respectivu si v-a vorbi cu el in continuare, a spus ca e prea mare diferenta ca ea sa fie cu el si am intrebat-o daca va fi cu el daca el i-ar spune ca i place de ea si am pus-o sa jure si spunea ca nu stie si nu putea jura si imi reprosa ca nu sunt un baiat asa cum isi doreste ea si eu am impresia ca ea cauta baiatul care si-l doreste si eu sunt doar asa de moment, cu mine a facut pentru prima data sex oral si asa dar fara penetrare vaginala dar am fost goi unu in fata celuilalat, fratele meu a spus sa i dau pace ca cum poate sa faca asa ceva dar eu o iubesc si sunt foarte derutat a spus ca deja s-a cam plictisit de aceleasi subiecte aceleasi discuti si imi spunea ca nu poate renunta la mine si eu nu stiu ce sa fac efectiv sunt foarte derutat am incercat aseara sa ma despart pentru faza ca mi-a spus ca nu vorbeste cu respectivu si dupa am aflat ca vorbea s-a scapat singura si nu stiu sunt bagat in ceata efectiv nu stiu ce sa fac sa raman in relatie sau sa ies? ea e o fata foarte frumoasa si curtata si simt ca eu sunt pe degeaba mai ales ca acum ca si-a schimbat parola simt ca iau foc e foarte ciudat si simt ca ma v-a lasa pentru altul intr-un final, e doar o chestiune de timp chiar nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma va rog, daca mai doriti detalii spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu trebuie să ieși din nimic, doar trebuie să-ți schimbi atitudinea. Lasă lucrurile sentimentale și fii mai relaxat. Dacă ce e cu tine și a întâlnit pe cineva la care nu vrea să renunțe, din punctul meu de vedere nu ești prea special pentru ea. Adică, din moment ce ți-a zis în față că nu știe ce ar face dacă el i-ar propune să fie împreună, e clar.
E ok să continui să fii cu ea, atâta timp cât nu te implici. Las-o să facă ce vrea, iar când e cu tine folosește-te de ea la maxim. Testează chestii, glumește, faceți sex, fă ce-ți trece prin cap. Dacă însă, ai chef de o relație serioasă, fă-o să dispară. Tipa nu merită 2 bani, iar dacă alegi să te implici, ești jalnic și o să suferi mai încolo.

| AnonimusGate explică (pentru LoveSleep):

Sunt de 8 luni cu ea...

2 răspunsuri:
| gaby10ss a răspuns:

Eu as zice sa ii faci pe plac sa mergi si tu la ea cu o discutie mai ok si daca ea te place nu o sa renunte la tine pentru altul! Sau ar fi mai bine sa o intrebi de ce vrea atat de mult sa vorbeasca cu acel baiat intreab-o la cine tine mai mult la tine sau la el! Sper ca te-am ajutat bafta!