| Carm3nM a întrebat:

Cand mergeam la club un baiat a inceput sa se uite dupa mine dar nu era cine stie ce, rar se baga in vorba cu mine insa intr-o zi a intrat pe facebook si am vorbit putin si dupa aceea nu am mai auzit nimic de el vreo patru luni. De paste a venit acasa din nou ( sta cu familia in Germania, vine numai in vacante) si ma tot cautat pe facebook, a insistat sa-i dau numarul meu, mereu incearca sa fie amuzant, se uita intr-una dupa mine si mereu se interesa unde voi fi toata ziua si ne intalneam des dar eu nu prea ii vorbeam. Ne-am intalnit la gara si el s-a uitat la mine intruna, statea in fata mea pe scaun si se uita intruna la mine. In ultima seara in Romania el a mers la club si a tot insistat sa vin si eu, sa stam de vorba, mereu se oferea sa-mi cumpere orice si mi-a spus ca atat timp cat ii in tara imi va oferi orice vreau. Dupa ce a plecat am continuat sa vorbim si el tot spunea ca sunt frumoasa, ca ii place de mine, ba chiar de la un timp imi spune ca ma iubeste si mereu imi trimitea numai inimioare si tot felul de chestii din astea.
Eu de curand mi-am facut prieten si i-am spus sa inceteze cu glumele ca poate prietenul meu va afla si nu vreau sa il supar si el a spus ca nu renunta la mine asa usor, ca ma vrea, ca el a umblat mult dupa mine, ca ma place si ca eu sunt a lui si ca el tot ce isi doreste, el obtine, ca lui ii este indiferent daca am prieten si de atunci nu am mai vorbit cu el. Aseara a venit acasa si m-a cautat pe facebook si a inceput sa spuna ca ii este dor de mine, ca vrea sa ma vada, ca el ma place enorm si ca nu glumeste pentru ca el ma respecta ( sunt mai mare cu 2 ani decat el, de asta nu prea i-am dat atentie) insa eu am continuat s-a spus ca glumeste. Chestia este ca el a umblat dupa multe si a fost cu multe, toti il stiu de fustangiu si mai este si tigan, genul ala de tigan extrem de bogat. Nu stiu ce sa cred despre el, chiar ma place sau vrea doar sa se joace cu mine. Voi ce credeti? Ajutati-ma va rog, pare ca sufera de fiecare data cand vorbeste cu mine si ma face sa ma simt prost.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El te place si si-ar dori sa aiba o femeie frumoasa atunci cand vine in tara.

| StevenMetalhead a răspuns:

Stiu asa persoane, multe fete imi spuneau ca de ele se legau baieti cu cenul ca acela de care zici.Si ele l-a un moment dat n-au comuncat cu ei deloc si acei au renuntat.Cea mai buna metoda ca sa scapi de el este sa-i vorbesti despre fostii tai sau sa te razi de el.Iti spun eu, functioneaza!

| Silenz a răspuns:

Intr-un tigan sa nu ai incredere niciodata!
Asa fac ei, stiu sa se joace cu cuvintele, stiu cum sa te ia. Cat timp el este in Germania la furat, nu ai de unde sti ce face.
Eu zic sa te axezi la ce poti avea in fiecare zi. Banii nu sunt totul.

NU face greseala sa te increzi intr-un tigan pentru ca tot tu vei fi cea care va avea de suferit la final.

| andreiu77 a răspuns:

Are dreptate silenz

| NorbIdk a răspuns:

Sfatul meu este sa nu ai incredere in el. Iti vorbeste doar cand vine acolo, in rest nu prea. Asta de dovada de nepasare. Eu unul cred ca vrea doar sa se joace, poate ma insel, dar daca chiar ar fi asa cum abereaza el ar vorbii cu tine foarte des, chiar si atunci cand ar fi plecat. Nu ii da atentie, nu ii oferii incredere. Ai iubit, de ce sa strici relatia pentru unul care are orgoliul atat de mare incat sa zica " eu tot ce imi doresc, obtin ". Sa fim seriosi. Vezi-ti de iubit si incearca sa il ignori cat mai mult. Nu merita. P.s.: Nu am nimic cu tiganii, ca sa nu se inteleaga gresit. happy

| IoanaBgh a răspuns:

Buna Carm3nM. Hmm, cam grea intrebare. Pai eu nu pot intra in mintea lui ca sa imi dau seama ce gandeste, daca te place cu adevarat. Dar iti pot spune sa nu il judeci dupa faptul ca e tigan, a mai fost cu multe, etc. Poate s a schimbat, s a indragostit. Gandeste te bine, si reia evenimentele de la inceput. Sper ca te-am ajutat! O zi buna iti doresc.