| EuNeBuNaTiCaAnDuTzA a întrebat:

Am o problema. Acum 2 zile am facut sex neprotejat cu prietenul meu. Intr adevar a scos o la timp dar eu tot am cateva dubii. Am simtit ceva...si azi mi-a curs un lichid rosu deschis. Mentionez ca trebuia sa imi vina si ciclu. Oricum am simptomele. Dureri de burta, stari proaste. Si intrebarea este ori mi-a venit ciclu ori este lichidul acela de implantare. Am citit si pe net...gasesti numai variante.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este demonstrat stiintific si medical ca in ultimele 9=10 zile ale ciclului menstrual, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter si din acest motiv chiar daca sperma ajunge in vagin in aceste zile de dinaintea menstruatiei este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Simptomele premenstruale anunta de fapt iminenta inceperii menstruatiei in concluzie, sigur, 100% nu poti fi insarcinata. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

La doua zile de la actul sexual nu sunt simptome de sarcina.