| depressionismyfriend a întrebat:

Deci mi s-au întărit sanii de o săptămână, ma doare burta si am nervi, ciclu trebuie sa imi vina, dar pana acum tot nu a venit, in schimb azi a curs un lichid alb. Menționez ca nu am ciclu regulat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand un ciclu regulat nu se poate estima data venirii.
Va trebuii sa fii pregatita oricand, cu tampoane la tine si sa astepti rabdatoare.
Durerile de sani pot apare cam cu 1 saptamana inainte de aparitia ciclului.
Durerile de burta sunt in general date de gazele alimentare.
Doar durerile de ovare, prevestec aparitia ciclului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele descrise de tine, de obicei apar si reprezinta cele mai des intanite semne si stari care pot fi asociate simptomelor premenstruale care incep sa se manifesta cu 4-7 zile inainte de momentul pornirii efective a sangerarii menstruale. Trebuie sa stii ca si in cazul ciclurilor menstruale chiar foarte REGULATE se pot produce anumite mici dereglari in privinta lungimii ciclului care provoaca abateri in +/- de 3-4 zile. Astfel ca in cazul tau in care ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT astfel de abateri a lungimii fata de ciclurile anterioare poate fi uneori si de 1 sau 2 saptamani diferenta. In concluzie incearca sa nu te stresezi fiindca cel mai probabil nici nu ai motive de a fi ingrijorata. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Urmează. Pregăteşte analgezicele.