| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Ce pot face ca relatia mea cu prietenul meu sa mearga mai bine? In ultimul timp totul este monoton, nu prea avem subiecte de discutie iar cand iesim impreuna nu vorbim prea mult. Ce sa fac? Ce subiecte pot aborda? Nu vreau sa il pierd din cauza asta, si de aceea va intreb. Funda.happy

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa faceti ceva nou. Invita-l sa faceti un picnic impreuna undeva la marginea orasului pe un camp ceva unde sa fiti doar voi 2. Mergeti la strand, etc. stii tu, locuri unde nu ati mai fost pana acum impreuna.
Succes!

4 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fa lucruri noi cu el, nu trebuie doar sa stati undeva si sa vorbiti.
Mergeti in locuri noi, plimbati-va prin locuri romantice, ar fi frumos.
Sau ii propui sa mergeti la strand sau intr-o calatorie mai lunga undeva, ca sa petreceti cat mai mult timp impreuna; asta e cel mai important.
Bafta!

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Asta inseamna ca focul iubirii s-a stins, nu mai esti indragostita si, in niciun caz nu mai ai fluturasii pe care ii aveai la inceput.
Analizeaza calitatile pe care partenerul tau le are, si incearca sa le exploatezi si sa te reindragostesti de aceste atuuri.
Gandeste-te ce ai dori sa discuti cu el si pune in practica, iar daca tu vezi ca se lasa linistea, pot fi doua situatii:
1. Nu aveti nevoie de nimic altceva decat sa fiti unul langa altul, asta insemnand ca dragostea a crescut si va intelegeti doar din priviri sau din atingeri.
2. Focul dragostei dintre voi este pe terminate.
Acum, sti si tu cum e, nu poate merge la nesfarsit o relatie ce se bazeaza doar pe pasiune.Pe viitor, fi atenta ca cel cu care incepi o relatie sa iti fie, in primul rand, prieten bun.
Incercati sa mergeti in alte locuri pentru a-i descoperi alte calitati sau defecte, a-l analiza si cunoaste mai bine, poate poate monotonia nu o sa fie un obstacol in calea fericirii voastre.
Eu una, ma vedeam zilnic timp de 7 luni in acelasi loc cu prietenul meu si nu ne plictiseam pentru ca nu aveam nevoie decat unul de celalalt si, da, asta iubire!
Acum, se spune ca daca gasesti un baiat si iesi cu el numai in locuri publice inseamna ca voi doi nu aveti ce discuta si atunci isi umple timpul si cu alte persoane sau activitati.

O zi buna, sper ca te-am ajutat si, daca doresti, intra si tu pe site-ul http://educatiasexuala.ucoz.ro/, spune-ti o parere, scrie-ne povestea ta si iti vom raspunde sau, ajuta-ne sa combatem dezmatul!

| SECRETvip a răspuns:

Indulceste-ti relatia cu diverse activitati, zilele astea calde..cheama-l intr-un parc.ia o sticla de apa, udativa...mergeti la cinema intr-o seara, mai iesiti cu amici de ai vostri, asa veti avea si ce discuta.Incepe sa faci glume despre oamenii care trec pe strada de exemplu, sau daca un prieten de al tau are un animal, cere-i permisiunea de a iesi cu el, si ia-l si pe prietenul tau.

| GyaSmecheraEo a răspuns:

Sunt de acord cu Adry05... da faceti ceva nou. eu una cand ma plictisesc cand stau cu prietenul meu.incep sa.i fac poze si le editez cat de haios pot sau poti sa iesi cu el in parc dati la porumbei firmituri de paine.mancati inghetata. incercati sa fiti cateodata mai copilarosi, glumeti :* eu una asa facbig grin