| Summer4Party a întrebat:

Imi place de o fata pe care o cunosc de multa vreme de 5-6 ani (am 17 ani si ea 16) credca si ei ii place de mine. Vorbim o data la 2-3 zile deobicei seara cand ies cu ea si prietenele ei sa ne plimbam, mereu cand ne vedem ne imbratisan. Dar mie cam frica sa o intreb daca vrea sa fie cu mine pentru ca daca ma va refuza.mie frica sa nu pierd prietenia dintre noi si pe ea o data cu asta. Nu vorbim prin mesaje, facebook sau la telefon doar asa cand iesim. Sa mai astept sa mai vorbim, sa ne mai cunoastem? Adica o stiu de 5-6 ani totusi ca in ultimul timp nu prea vorbim din cauza liceului. Vreau niste sfaturi ce sa fac? Si daca as putea sa imi dau seama daca ma place? Multumesc si fundita.

Răspuns Câştigător
| Xayfer a răspuns:

Pai in situatia ta cel mai bine e sa fi precaut si sa incerci sa alfi ce tip de baieti ii plac ei gen romantici, indiferenti, nesimtiti etc...
dupa ce afli chestia asta incearca sa iti faci un fel de spion ca sa stii sigur ce si cum si daca chiar e asa nu rata nici o ocazie sa fi happy happy viata e scurta si daca traiesti cu frica de respingere nu ajungi niciodata si e mai ok sa incerci ceva decat sa dai cu presupusul happy

Bafta :3 (daca vrei putem sa discutam problema pe facebook)

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Daca vorbiti doar afara.incearca sa o abordezi si pe facebook, mesaje asa legatura va fi mai stransa si vezi cum reactioneaza.

| Emilian65 a răspuns:

Vorbiti mai mult si vei redea ca relatia voastra se va consolida.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pai... din moment ce va stiti de 5-6 ani nu cred ca mai sunt sanse ca ea sa te placa.Adica te place doar ca pe un prieten, frate, amic laughing. De atata vreme putea sa iti dea 1001 de semne ca te place dar din ce ai spus tu voi doar va intelegeti bine( ca orice prieteni) si va imbratisati cand va intalniti( asa cum face orice persoana cand se intalneste cu prietenii). Daca nici nu prea vorbiti e clar ca nu te place mai mult.Da, mai poti astepta sa o observi cum se comporta in preajma ta iar daca esti sigur 100% ca tu o iubesti si ca o poti vedea mai mult decat ca pe o prietena atunci poti sa iti faci curaj si sa o intrebi daca si ea te place, Daca spune ca nu...atunci eu cred ca puteti fii in continuare prieteni pentru ca doar suntem oameni si ar fi absurd sa nu mai iesii dor pentru ca tu ai fii vrut mai mult. Baftawinking

| Summer4Party explică:

As putea sa imi fac curaj sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Dar ti.am spus mi-e frica sa nu o pierd pe ea o data cu prietenia dintre noi. daca ma va refuza

| Summer4Party explică:

Ultima oara cand ne.am intalnit i.am spus ca e mica si ea razand s-a urcat pe o bordura sa imi arate ca e mai mare ca mine, am luat.o in brate si atunci am simtit un sentiment puternic... ne priveam era asa frumoasa nu a facut nici un gest nimic, inima imi spunea sa o sarut dar nu stiu de ce NU am sarutat-o...

| Xayfer a răspuns:

Ahh spune-mi facebook-ul tau si mai discutam sau Cautama tu happy Cvp Paul sunt din bocsa
Repede ca ma plictisesc laughing