| anonim_4396 a întrebat:

am o problema ceva mai mare! mama vrea sa ma duca la ginecolog pentru ca nu mi-a venit menstruatia, iar eu nu vreau sub nicio forma!
spunet-mi ce sa-i zic sa nu ma duca!

Răspuns Câştigător
| AWonderfulDay a răspuns:

Poi cati ani ai?
Depinde daca ai mai putin de 14 ani nu`ti face griji nu`ti face nimic oh go on dar pana la urma nu cred ca ti s-a regulat tie ciclu ca sa se sperie sa te duca la doctor am o prietena care nu i-a mai venit de 3 luni si nu ii pasa... Asa este pana se reguleazawinking
Crede`ma nici eu in loku tau nu asfi vrut doar explica-i :"mama mie imi e rusinee si oricum sa mai asteptam ca poate nu am nimic " sau chestii din asteatongue

sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu mai esti virgina sau ce? Spune-i ca ciclul e neregulat, o sa se regleze in timp. Nu te poate obliga sa te duca.
Spune-i ca ti-e rusine si chestii de-astea.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Stai calma doar sta e meseria ginecolgului nu ai fi nici prima nici ultima care se duce nu trebuie sa-ti fie rusine nu-i mare chestie...doar daca u nu mai esti virgina si nu vrei sa afle, dar daca esti du-te n-ai nimic de pierdut!:*

| ivona a răspuns:

Spune-i ca ti-a venit menstruatia, asa nu o sa mai insiste sa mergeti, cred totusi ca ar trebui sa mergi singura, daca nu vrei sa vina si mama ta cu tine.

| TormentOfSins a răspuns:

Sper sa te duci si sa ne spui dupa ☺

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Asta depinde de cati ani ai happy... Daca menstruatia ta nu a inceput de mai mult de 1 an, Nu te teme si mergi happy. Asa am patit si eu. NU mia imi venit vreo 3 luni. Si tot asa am plans am facut tot posibilol sa nu merg. Dar pana la urma am fost si nu am patit nimic. Am primit doar niste pastilute mici si apoi totul a revenit la normal laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu te simti cu musca pe caciula nu vad de ce ai evita un astfel de control. E benefic si recomandat 1 data /6 luni happy
Poti avea si niste dereglari hormonale nu neaparat o sarcina nedorita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincera za fiu ar trebui sa nu te duci pentru ca nu se stie ce se poate intampla pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a venit la 15 ani juma si nu si-a facut nimeni nici o grija din cauza asta. Acum totul e in regula, faptul ca a venit ceva mai traziu nu a avut (si nici ar avea cum sa aiba) vreo urmare negativa. Mama ta e proasta, proasta, proasta. De la tara... si a vazut ca la oras femeile isi duc copiii la ginecolog. Copiii nu se duc la ginecolog.