| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu nu mai sunt virgina, o spun de la inceput ca sa nu se traga concluzia asta.
Acum sunt cu un alt baiat si il iubesc, a fost primul meu iubit dar nu mi-am inceput viata sexuala cu el, si cam regret acest lucru.
Incerc sa imi explic de ce nu vreau sau nu am dorinta de a face dragoste cu el?
Nu stiu vreau sa va dati cu parerea pentru ca eu nu imi gasesc nici un motiv.

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Probabil ca activitatea sexuala pe care ai avut-o inainte nu a fost la cote maxime, si de aceea nu crezi ca se poate si mai bine. Ta sfatuiesc sa incerci, sa vezi despre ce este vorba, sa constati daca va potriviti sau nu din acest punct de vedere. Pana la urma acesta este criteriul care uneste foarte trainic un cuplu. Daca aceasta potrivire nu exista, nu prea sunt sanse ca relatia sa reziste. Bafta!

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De teama? In general, cand iubesti cu adevarat un baiat, sexul e pe locul doi. Cei care pun sexul pe primul plan, sunt egoisti si se gandesc de fapt numai la placerea lor.

| Nextone a răspuns:

Poate nu te atarge suficient fizic ci gasesti langa el un spriji, o altfel de iubire...happy

| Kylexy a răspuns:

Nu te simti atrasa de el, il iubesti ca pe un prieten, nu iubit.

| xoxo13 a răspuns:

Greu de spus. Poate esti complexata de ideea ca el ar fi meritat sa fie primul si din pacate nu a fost. Poate te simti rusinata din cauza asta fata de el.

| maya_1225 a răspuns:

E primul tau iubit asta? dar esti cu un alt baiat acu? cum vine asta?

| zomby a răspuns:

Singura explicatie cand esti cu cineva si nu iti doresti sa faci dragoste cu el...crd ca nu esti atrasa de el, chiar daca spui ca il iubesti...

| roby_6382 a răspuns:

Nu esti atrasa de el...nu il iubesti

| dana_2309 a răspuns:

Ei daca il iubestienorm de mult si crezi ca este bine sa facis sex cu el poti sa o fci''insa as spune ca ar fi bie si el casa te iubeasca cum il iubestisi tu pe el 'nu sa fie asa ca sa te aiba numai pe o noapte si gata'ghindeshtete bine inainte de a face acest pas''