| FashionVictim93 a întrebat:

Am o problema.De acum 8 luni de zile am cunoscut un baiat cu care m-am intalnit apoi am vb 2 luni pe mess si la telefon (lasandu-mi impresia ca nu ma place), iar apoi ma invitat din nou afara la un suc la inceput nu am vrut dar dupa am acceptat si am inceput o relatie (el a zis ca in acele 2 luni nu ne'am mai vazut ca a vrut sa ma cunoasca mai bine sa vada ce pers sunt etc sa fie sigur ca vrea o relatie cu mine mentionez ca vorbeam aproape in fiecare zi pe mess si uneori al telefon ) care a tinut o luna.Despartirea am cerut'o eu (el nu vroia sa ne despartim ) pur si simplu dintr'o prostie ca nu a vrut sa facem revelionul impreuna dintr'un principiul prostec de-al lui si din orgoliu am facut asta. Dupa revelion am mai vb odata a doua zi de revelion si din orgoliu nu am vb foarte mult (am facut pe indiferenta, cu toate ca regretam ce facusem inainte si imi doream o relatie cu el din nou).Au trecut 5 luni de atunci in care am mai vb de doua ori in doua luni diferite dar despre diverse aiureli si numai ca l'am cautat eu ca altfel nu vb cu mine.Mentionez ca el are o relatie de 5 luni cu o fata care nu este din acelasi oras cu el dar am inteles ca se vad rar si eu am o relatie de 2 luni care credeam ca ma va face sa il uit dar nu a fost asa.As vrea o relatie cu el dar nu stiu daca v'a rezista pentru ca suntem aceleasi zodii scorpion, orgoliosi si am impresia uneori ca ma abordeaza cu superficialitate chiar daca poate nu este asa si este doar felul lui. Nu stiu ce sa fac l'as cauta, am inteles ca se uita la pozele dupa facebookul meu si etc si ca daca nu ar fi fost seara accea poate si acum eram impreuna.Asa ca amici ne intelegem foarte bine, vorbim mult si avem mereu subiecte si cred ca ne'am intelege perfect dar cand avem o relatie lukrurile iau o intorsatura urata.Nu stiu ce sa fac sa fiu din nou cu el, poate tine la fata cu care este si nu o sa vrea sa fie cu mine, cu toate ca am impresia uneori ca l'am pierdut dar uneori din spusele altora parca in dau putere sa lupt ( si pe de alta parte din orgoliu nu i'as zice sa devenim din nou prieteni si sa incepem o relatie )... vreauuu sfaturi, va rog ajutoti-ma.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

In cazul asta mai bine ramaneti amici