| selena_5281 a întrebat:

e o situatie poate putin ciudata. vorbesc cu un baiat pe mess de vreo 2, 3 ani.nu ne'am int niciodata.si totusi ne spunem "te iubesc" si chestii din astea.ma suna, vorbim prin mesaje.bineinteles ca de cand vorbim, ne'am desp sa zic asa de vreo 2 3 ori.de ex el a vrut sa fie cu o fata si mi-a zis. m-am enervat putin at. dar l'am inteles. dar dupa ceva timp. el era cu fata aia dar imi spunea ca ii pare rau ca m'a lasat pentru ea si imi spunea ca ma iubeste. iar eu sunt cu un baiat de la mine din oras de vreo 11 luni. tin la el. dar chestia e ca el m'a dezvirginat.si de at parca nu ma pot desp de el.desi as vrea pentru ca a si dat in mine de ctv ori si la fiecare cearta ma injura.crede ca are dreptate tot timpul desi nu e asa.si faza'i ca tin si la baiatul ala cu care vb de ctv ani, chiar daca nu ne'am int. ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ufffy actualul este un nesimtit! (scuze), dar sa dea in tine si sa creada ca doar el are dreptate, nu este firesc si normal! Cel cu care vorbesti de cativa ani, ar trebui sa va intalniti poate...chiar este ceva serios, nu doar vise si speante nerealizate...inaca!
Ai incredere ca totul va fi bine si desparte-te de cel prezent in viata ta pana nu-i prea tarziu!
Demonstreaza-i ca nu esti fraiera (scuze), dar asa te va lua... sad daca a mers odata, ia sa incerce si a doua oara! Asa fac specimenele din ziua de astazi! (NU toti!)
Fi TU insuti si urmeaza-ti vocea inimii!
Ai grija de tine si vreau sa aud vesti bune! happy
O seara faina in continuare!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Mihai7best are dreptate.
De ce Doamne iarta-ma mai stai cu un baiat care te bate? Ala isi bate joc de tine, nu te iubeste, O femeie nu se poate lupta cu un barbat, e un las!
Lasa-l naibii, ai un baiat care te iubeste la distanta de un buzz. Poti face distanta aia realitate, si sa iasa ceva frumos

| gigiro a răspuns:

Iti primesti pedeapsa ca ai trisat. Baiatul care te-a dezvirginat, e un magar, violent si needucat, iar celalalt de pe mess, nu-ti e decat un prieten virtual. Nici macar nu stii daca ii place de tine fizic.Eu zic asa:neaparat te desparti de primul, care nu are caracter si incerci o prietenie adevarata cu cel de pe mess.

| glamour a răspuns:

Dar daca tot va iubiti asa mult(tu si baiatul ala) de ce nu va intalniti? adica sunt 2-3 ani nu ateva saptamani. ce naiba, parca a-ti avea 2 ani, intalniti-va si vedeti ce iese, poate el e alesu'.
eu zic sa te desparti de actualul, nu te respecta, iar tu te lasi injosita, cum sa dea in tine, cum sa te injure, e clar canu te iubeste, nu fi fraiera, da-i papuci, si ce daca ai facut sex cu el? asta e, nu trebuie sa ramai cu primul baiat cu care te-ai culcat, iar daca faci sex cu cativa baieti pana iti gasesti alesul nu e o tragedie si nu esti curva, desigur nu trebuie sa sari calul si sa te culci cu cine iti sare in cale. curaj, 11 luni si virginitatea nu merita sa te tina langa un tip care se comporta urat cu tine.

| Mihai7best a răspuns:

Nu esti barbat daca dai intr-o femeie, esti doar un jeg... asta ii conceptia mea

| Yang a răspuns:

Fata! Fa-le pasi la amandoi unul te minte altul te bate cum faci sa ii iubesti? De ceea ce te-ai indragostit in princiupiu la fiecare din ei nu mai este si realizezi si tu asta deci e timpul sa nu mai insisti poate deveni periculos poate nu cu ala de pe mess dar pe cel cu care te vezi da.Cu cat esti tratata mai rau cu atat mai tare te atrage nu? Deci ia-ti viata in maini si fii tu cea care decide nu lasa pe altii sa iti impuna ceea ce vor ei sa crezi, sa faci, sa spui.Stai cu unul sa merite nu cu 2 buni de nimic de unde ii iei din recyle bin? Cu cel de pe mess poti ramane amica, lasa te iubesc si nu o mai spune, pastreaza asta pentru cineva pe care chiar o sa iubesti nu cauta motive sa ramai legata de cineva doar pentru ca te cunoaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de baiatul ala de la tine din oras si fii cu baiatul acela pe care il cunosti de 2-3 anihappyNu iti va fi deloc bine daca ramai in relatia actuala.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc frumos, esti o fata inteligenta si vad ca sti ceea ce vrei! Intelegi repede!
Te astept cu vesti bune! Daca mai ai nevoie de ceva contacteaza-ma pe mesaj privat! Te voi ajuta oricand!
O seara faina! happy