| BibiMilano a întrebat:

Am o problema de cateva zile imi curge un lichid alb nu mi se pare a fi o secretie vaginala normala pentru ca nu e ca cea de obicei si e mai multa! Uneori ma doare burta mai ales la atingere! Ciclu am avut luna trecuta mi a intarziat 5 zile mi a venit de pe 30 pana pe 4 februarie! Ce credeti ca poate fi o infectie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil este vorba de mucusul cervical care se produce in perioada fertila in preajma momentului de ovulatie (adica cam de mijloc a ciclului menstrual, in care te afli in prezent), care daca se suprapune peste secretia vaginala normala ar putea crea impresia unor secretii vaginale abundente anormale. In cazul in care nu iti produce in afara de disconfortul zilnic de patare/umezire prea intensa a chilotilor (in cazul in care nu folosesti un protejslip Disceet) si alte simptome asociabile unei infectii uretro-genitale nu ar trebui sa te ingrijorezi deoarece este un proces fiziologic normal. In schimb va trebui sa-ti maresti atentia in respectarea si suplimentarea masurilor de igiena a intregii zone vulvare si anale. Multa sanatate.

1 răspuns:
| T3odor a răspuns:

Cel mai probabil este o schimbare hormonala. Nu trebuie sa-ti faci griji este ceva normal. Daca ar fi fost o infectie ai fi stiut pentru ca te-ai fi durut la mictiune.