| corina9700 a întrebat:

Am o problema. Eu am stat cu un baiat (A) timp de 6 luni. La inceput nu a intervenit nimeni, dar de vreo 4 luni un baiat (B) a incercat sa ne desparta, doar pentru. ca lui ii placea de mine. Apoi mi-am dat seama ca a facut bine prin a ne desparti dar totusi nu i-am dat nicio sansa. In ultimul timp mi-am dat seama ca eu l-am placut tot acest timp. Dar, recent, a aparut o problema. El a venit la mine si mi-a spus ca sta cu o alta fatasi ca nu ii mai place de mine. Acum eu as vrea din tot sufletul sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac / ce sa ii zic. De aceea va cer ajutorul voua. FUNDA

Răspuns Câştigător
| RichAmberRae a răspuns:

Ai 3 variante : 1 ramai singura, 2 te impaci cu fostul dar ai zis ca nu findca era nesimtit, 3 comunici cu baiatul asta (B)
Tu ai zis ca vrei sa fi cu el. eu zic asa. incerci frumusel sa vorbesti cu B, ti legatura cu el, poate afli mai multe despre ce e intre el si fata aia daca e ceva serios sau nu stiu, vezi putin timp cum merge treaba si daca merge totusi sa fi cu el. Daca nu se poate lasa-l in pace. Asta e tot ce poti face.

| corina9700 explică (pentru RichAmberRae):

Azi ma voi intanli cu el pentru ''o tema la mate''.Voi ce ziceti sa-i spun avand in vedere ca de o saptamana ne intelegem mai bine radem la scoala etc? si de fapt afara nu prea ma mai baga inseama si datorita unora dintre prietenii mei care nu prea il suporta(de aceea presupun ca se comporta asa, la scoala fiind diferit).Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| corina9700 explică (pentru RichAmberRae):

Azi ma voi intanli cu el pentru ''o tema la mate''.Voi ce ziceti sa-i spun avand in vedere ca de o saptamana ne intelegem mai bine radem la scoala etc? si de fapt afara nu prea ma mai baga inseama si datorita unora dintre prietenii mei care nu prea il suporta(de aceea presupun ca se comporta asa, la scoala fiind diferit).Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-a placut,nu te mai place,e cu alta.
Sinteza cazului tau.
Reciteste-o si intelege ca nu esti realista,degeaba te-ai trezit acum ca ar putea sa-ti placa, ar fi bine sa cauti un altul, inainte sa te trezesti ca-ti place foarte mult si incepi sa suferi cu adevarat!
Viata merge inainte, sanse vin si pleaca, invata sa afli ce vrei si totul va fi mai usor pentru tine.

| Zeref a răspuns:

Niciodata sa numai faci ceea ce ai facut.Este o vorba pe care nu o stiu prea bine dar era de gen:" Sa nu dai ceva din mana pe cioara de pe gard", adica nu poti renunta la ceva ce este in fata ta si simti, pe ceva ce nu ai de unde sa stii cum o sa fie.Cat despre el, nu ai ce sa faci pentru ca omul te-a facut sa te desparti de unu ca sa fii cu el.Iar acum iti spune ca nu te mai place? Eu cred ca esti prostuta. Oare nu a incercat sa vada cat de naiva poti fi? Si cum te poti desparti de cineva, daca altcineva iti spune sa o faci, promitandu-ti ca el va fi cu tine? Ai sub 16? Sincer acum! Uita-te la baieti spre exemplu(aia care au trecut pragu de 20, sa zicemasa), ei cand se intalnesc cu astfel de situatii, se intereseaza, afla dosarele, cunosc persoana, intreaba.Dar voi? Voi suntei cu "cele mai bune prietene ale voastre" care va umple capul cu prostii.Trezeste-te d-ra Corina

| corina9700 explică (pentru Zeref):

Zeref eu m-am despartit de baiatul respectiv nu neaparat ca am fost influentata ci pentru ca imi dorem asta pentru ca baiatul respectiv era un mare nesimtit si se comporta urat cu mine cat despre celalat tot acel timp nu am dorit sa stau cu el pentru ca credeam eu ca nu il plac indeajuns

| Zeref a răspuns (pentru corina9700):

Nu credeai ca-i placi, normal.si cum iti explici ca acum cand are prietena iti place?