| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am o problemă ff mare vă rog ajutati-ma, eu am 15 ani si prietenul meu are 23 am fost de 3 luni impreuna si ne-am intalnit de vreo 10 ori in astea 3 luni pana aici s-a comportat foarte frumos cu mine ne vb orice si tot imi zicea de duminca cand ne-am vazutt, se comporta ciudat parca nu mai este el nu cred ca tine la mine dar eu nu mai pot sta fara el sufar prea mult plang de ieri intrunacrying(((((( si mai ma cert si cu mama ca ea tipa toata ziua la mine nu din cauza prietenului meu asa de obicei face crying numai rezist VREAU SA MA OMOR! NUMAI VREAU SA TRAIESC PE LUMEA ASTA! crying(( VA ROG spuneti-mi CE POT SA FAC SI spuneti-mi SI UN SMS SA II DAU LU PRIETENUL MEU CUM CA EU TIN LA EL SI EL NU LA MINE SI CEVA SA FIE CA NU MAI VREAU SA TRAIESC! SA VAD CE SPUNE VA ROG NU VA BATETI JOC,!

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Ai 15 ani el 23, cred ca iti dai seama ca nu e o relatie serioasa iar comportamentul lui e dovada. Nu mai plange, incearca sa te detasezi de el, concentreaza-te pe lucrurile mai importante, iesi cu prietenii, ocupa-te de scoala. Vin vremuri grele in viata. Si nu ii trimite mesajul ala pentru ca nu faci decat sa complici situatia. Nu ai nevoie de cineva care sa stea langa tine cu forta. Incearca sa vorbesti normal cu el, sa porti o discutie dar intre patru ochi.

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-l,dragoste cu forta nu se poate si nu-i da nici un sms[o sa te creada disperata]

| neutrino a răspuns:

Daca mai pui cateva emoticoane, iti va trece mai repede si vei intelege ca baiatului i-a venit mintea la cap: nu avea ce face cu tine. Fa-ti un prieten apropiat ca varsta cu tine si ai sa vezi ce frumoasa-i viata.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

Aoleo...pe tine ce te-a lovit de esti asa pozitiv de cateva zile incoace?batting eyelashes

| neutrino a răspuns (pentru Vix999):

Multi doresc sa primeasca raspunsul pe care ei si-l doresc si m-am gandit (din cand in cand mai si gandesc) sa le fac pe plac. Mai greseste omul, nu? Si daca pana si omul mai greseste, eu nu pot gresi? Si nu vorbi tocmai tu, care de la un timp nu-ti mai recunosc raspunsurile, parca nu mai sunt ale tale! Chiar doream sa te intreb ce s-a intamplat cu tine, intri pe acest site mai rar si atunci cand o faci parca esti cu gandul in alta parte, nu mai pui aceeasi pasiune. Ma insel?

| Azµre a răspuns:

Ești fenomenală, vezi-ți domne de viața lasă-l în pace nu e de nasul tău și nici tu de al lui.

| Oana92 a răspuns:

Esti prea tanara pentru a muri, mai ales pentru o prostie. In lumea asta sunt probleme mai grave. Sinuciderea e un act de lasitate!

| greyhound a răspuns:

Greu sa nu faci misto de un asemenea post; omu' probabil se gandeste mai degraba la puscarie decat la tine
tu lasa plansu' si vezi-ti de viata

Ce ti-e si cu copiii astia, la prima asa-zisa problema GATA! NU MAI POT

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetițo, pune mâna pe carte și lasă băiețașii, nu-s de tine, nu acum.

| BSwwatch a răspuns:

"Hai sa dam din casa" eu aveam 26 de ani cand am cunoscut-o-o pe aleasa sufletului meu, ea...16 abia impliniti, nimeni nu ne-a dat nici macar trei luni de relatie, cauza? diferenta de virsta, si spre surprinderea lor am stat impreuna 4 ani si.,a fost ce-a mai frumoasa poveste de dragoste,asa ca nu virsta este problema ci "chimia" daca sentimentele nu sunt reciproc atuci e problema,da nu-i un capat de lume,garantat! discuta cu el si priveste-l in ochi si spune-i cea ce tu simti,cea ce te face sa suferi,vezi reactia lui,daca este negativa apoi poti lua decizia de a va despartii,da asta nu inseamna ca... gata asta fost, ma sinucid,crede-ma pe cuvint vei tri dragostea asa cum nu-ti-ai imaginat,toti avem povestea noastra de dragoste care e speciala pentru. fiecare in parte,toti am suferit, toti am fost inselati de aparente, fac parte din viata, nu ai cum sa sari peste aceste "episoade" pete ceva vreme ve-i rade si te vei minna si tu de cuvintele spuse acum legate de sinucidere, ce naiba? o sa fii bine si fericita happy capul sus si fi luptatoare nu las!

| SimionAlexandru a răspuns:

Iti recomand cu incredere acest video:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E
Trebuie sa realizezi ca TU, esti o persoana minunata, exact asa cum esti. Si cu parere de rau iti spun, baietii mai mari au tendinta sa profite de inocenta fetelor mai mici decat ei. De ce? E foarte simplu: Baietii se bazeaza pe logica, iar fetele pe sentimente. Este foarte usor ca un baiat sa "suceasca" mintile unei fete mai mici, decat el.
Fericirea ta nu depinde deloc, de CINEVA sau CEVA exterior tie. Ci depinde numai de tine insuti.
Invata sa te ACCEPTI si sa te IUBESTI, Pe tine insuti, mai intai. Daca tu nu poti sa te accepti asa cum esti, nimeni nu o poate face in locul tau, pentru tine. Fi puternica :) Daca doresti sa mai vorbim, id-ul meu e : mereu. pozitiv@yahoo.com
Iti sunt alaturi :) Iti doresc o zi superba in continuare, Alexandra.

| Burlacu006 a răspuns:

Fatao mai bine stai cu unu de varsta ta, tie iti arde de stat cu astia de 23 de ani? pai gandeste daca stai cu unu de varsta ta e mult mai bine te va iubi te va intelege va avea grija de tine, dar astia de la 17-18 ani in sus deja voi sa iti dea la buci, despartete de el si gata.

| hibrid112 a răspuns:

Esti o idioata e! E asa greu ca respectivu vrea probabil sa ti-o traga si sa te lase ca pe ultima carpalaughing.E o diferenta nu crezi?(ma refer la varsta) vezi-ti draq de scoala ai timp si de din astea si daca tot vrei sa te omori iti sugerez ceva dureroslaughing taiete cu o lama sau si mai bine aruncate de pe un bloc(raspunsul meu este ironic deoarece vad atata prostie la pustoaicele din ziua de azi)

| onlyagirl a răspuns:

Sunt foarte cunoscute cazurile cand baietii mai mari sau mai bine spus barbatii pacalesc copile.nu te gandi la sinucidere pentru ca vei realiza ca aceste lucruri care ''te fac sa suferi'' sunt de fapt niste capricii, bineinteles iti vei da seama mult mai tarziu.si plus ca oricat ai tine la un baiat, nu merita sa te umilesti in fata lui, si in fata nimanui.stii..ce-i prea mult strica, si oricum daca nu tine la tine nu ii va pasa.nu incerca sa il santajezi sentimental, oricum nu cred ca il iubesti si poate ca nici tu nu iti dai seama, dar poate sentimentele tale fata de el nu inseamna altceva decat atasare.revino-ti! vorbeste cu el si spune-i ca ti se pare ca e ciudat iar el iti va spune ce are, dar in niciun caz nu te pune pe plans sau mai stiu eu ce.nu are rost, daca nu te mai vrea se va desparti de tine oricum!

| ginadr a răspuns:

Sms pe care ai vrea sa il trimiti trebuie sa vin din suflet spune-i ce-a ce simti tu fi sincera cu el poate are doar o perioada proastawinking cu mama ta incearca sa fii prietena cu ea nu merita sa te certi cu ea poate e suparata poate are probleme incearca sa vorbesti cu ea poate va imprieteniti iar faza cu omorul nu merita pentru ce pentru un baiat lasa omoratul mai bine gandeste la altceva la examene la plimbari asa ca succes in continuare

Răspuns utilizator avertizat
| InMyWay a răspuns:

Chiar credeai ca te iubeste? laughing

| BadGirl18 a răspuns:

Wtf :o Trebuia sa ne intrebi prima oara credeti ca is normala laughing... Ai 15 ani el are 23 rolling on the floor.
Baa el o trecut prin viata, iar el vede prin tine un copil cretin... Iti dau un sfat si e bine si pentru tine si pentru el :*
Dai papucii happy... Pentru ca el vrea doar sa te ciocaneasca happy

| Paun_Emil_1992 a răspuns:

Odihneasca-se in pace Gramatica Limbii Romane!