| ILoveMyBed a întrebat:

am o problema foarte mare, azi am iesit cu prietena mea afara, a venit prietenul ei cu un amic de-al lui, insa amicul ala e de o nesimtire cum nu am mai vazut in viata mea, ok, dupa a mai venit o prietena, insa Marius(baiatul nesimtit) ia luat telefonul si a injurat-o, si iubitul prietenei mele l-a ajutat, ea a inceput sa planga si a plecat acasa, Asy(prietena mea ) s-a suparat pe el, dupa Albert(iubitul) a vrut sa ii ia telefonul lui Asy sa o verifice, Asy m-i la dat mie si aduci sare Marius pe mine si ma loveste cu pumni, ok, dupa vreo 1-2 ore, Asy s-a saturat de nesimtirile baietilor si s-a despartit de Albert, dupa vreo 10 minute cand Albert discuta cu Asy ca sa se impace, ea tot nu vroia, si nu mai stiu ce s-a intamplat ca vine Albert la mine si imi da o palma peste fata, eu mai sensibila asa, am plecat si m-am apucat de plans, Asy s-a dus la Albert si i-a facut scandal de ce m-a lovit, apoi a venit dupa mine, si am mers la niste prieteni si amandoua plangeam, mai mult eu, ea plangea pentru ca il iubea pe Albert, dar nu ii mai suporta magariile, oricum dupa a venit la mine si mi-a zis sa nu mai plang, oricum eu aveam nervi si plangeam, si pe trotuarul celalalt era un baiat mai mare care m-a placut ( povesteste lunga), si am observat ca se uita mult la mine, oricum, intrebarea mea este, ce putem face in legatura cu asta, si mai ales prietena mea ce ar trebui sa faca pentru ca nu imi place sa o vad asa trista, si credeti ca baiatul ala inca ma mai place? Scuze, au fost mai multe intrebari, please, un sfat.

4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Aşa vă trebuie, fete prostuţe, dacă ieşiţi cu toţi cocalarii şi proştii. Dacă ar îndrăzni unul să mă lovească, mai mult decât sigur n-ar mai avea cu ce o face data viitoare.Adică, aşa aţi ajuns? Să-şi bată toţi joc de voi? Scăpaţi de ei, şi nu mai fiţi aşa slabe...
Nu avem de unde ştii dacă X încă te mai place. Întreabă-l. Poate doar a asistat şi el la spectacolul ăla şi a admirat victimele.

| raduraduu a răspuns:

Poi daca iubitul prietenei tale se poarta asa nu stiu dc mai plange dupa el. Ei o sa ii treaca pana la urma.Ar trebui sa fie tot un baiat langa ea in aceste cazuri(adica sa gaseasca pe altcineva). Si in legatura cu "Credeti ca baiatul ala inca ma mai place?". Nu prea am inteles ce e cu el. Poate reformulezi separat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca bine e face, asa va trebuie ca luati *jmecheri* de prieteni, ca de iubit, nici nu cred ca exista sa ceva la ei, cat despre tine, imi pare rau... cat despre baiatul acel incearca sa te dai pe langa el vezi cum reactioneaza daca e sa te placa ai sa obs niste schimbari in comportamentul sau fata de tine

| llarytta a răspuns:

Doamne eu nu as accepta. Uite sfatuiesteti prietene ca nu are rost sa planga dupa el, crede-ma astfel de persoane sunt adevarate jigodi iartami expresia. Sincer cred ca acel badaran vrea sa se impace cu ea doar asa ca sa ii arate ca el este seful. Fa-ti prietena sa inteleaga ca el nu tine la ea. Spune-i ca nu are rost sa sufere si cel mai grav este ca a mai dat si in tine. iti jur ca in locul tau inloc sa plec capul i-as fi dat o palma sa o simta pana in suflet. sper sa te fi ajutat sfatul meu. multa bafta si fiti tari, luati atitudine.