| LalLyBoOmD a întrebat:

PLEASE VIZITATI ULTIMA INTREBARE A UTILIZATORULUI DEVONNEDEVONNEZIA CA SA-MI PUTETI RASPUNDE SAU CITITI DIRECT DACA INTELEGETI VA ROG, HELP, AM NEVOIE DE VOI ! crying Uite desteapt-o (sorry, nervii) (adica Devonne) ca oamenii tin cu mine ! Ea nu v-a spus tot, eu sunt prietena.asa si deci. faza cu egali na, chiar din greseala, ce sa fac, pur si simplu, ti-am explicat de 1000 ori ! Si cu faza ca i-am spus din greseala sentimentele tale, baiatului pe care EU il plac, si EU l-am pracut prima ! Auziti utilizatori la ea, eu i-am zis si a si aflat de mai multe ori ca-l plac pe baiatul ala, de ceva timp, si intr-o zi, cand vede ca ma tot apropii de el, vine si imi zice ca-l place. pai asta nu e nesimtire si nu ma jeneaza si pe mine ? Si ea zice " si ce daca ti-am zis acum", cum adica si ce ?! Macar cineva sa ma inteleaga, ca de altfel exista numai nebuni de legat pe lumea asta ! Si voi nu stiti ce fel de "BFF" este ea, ma injura fara motiv, se ia de maicamea, ma loveste, abia o ating si face " Aaaauuuu " de parca am muscat-o, ma minte (si inca de cate ori ), face pe smechera si nesimtita .etc ! Si plus ca, are o prietena pe care pe mine ma deranjeaza ca o are, ca un fel de "rezerva", cand se descotoroseste de mine o are pe aia, si mi-e inainte sa-mi zica ca si ea il place pe acelasi baiat pe care il plac si eu, facea orice sa ne desparta : imi inchidea telefonul sau nu raspundea, facea fite de diva, se dadea mare, ma injura (again), imi zicea ca el e prieten mai bun cu mine dacat eu cu ea, ca la el tin mai mult (in aceste cazuri doar prietenie), dar in tot acest timp, ea se prefacea, numai ca sa ne desparta, nu cumva sa fim noi impreuna sau ceva.si situatia s-a agravat, acum imi zice ca vai, intra in depresie (ca noi aranjasem sa-l am eu pe baiatul asta, si ea pe altul pe care il place dar nici nu-l cunoaste...e si superficiala raaau, nu ca pe asta pe care il plac eu il cunoaste.), ca e nervoasa de nu mai poate, ma intreaba " Da nu vrei sa te sinucizi ? Ca ne-ai face tuturor un serviciu !" si imi mai spune ca " Tu mi-ai distrus sansele sa fiu cu vreun baiat!", asa cu vorbele mele frumoase, ca daca dadeam exact citatul, nu intelegeati nimic.si cine ar trebui sa fie suparat dupa voi ? Eu, care par rea si cruda, dar nu sunt, chiar din potriva, sau micuta perfecta cum o cred toti ? Ca la scoala parca e ingeras, si pe mess sau cand suntem singure.parca e turbata ! Si mai e si obsedata de ala si cica face ea odata "Daca mi-ar placea baiatul care iti place tie, nu te ajut sa-l cuceresti, iar daca nu mi-ar placea, e al tau ! hee hee " asta da dovada de o persoana intreaga la minte, cu bun simt, si prietena adevarata ? Pentru mine NUUUUUU, si zice ca ea e de fapt buna si inocenta, dar doar cu mine se poarta asa, ca asa, asa ca asa, deci eu nu inteleg.nu mi-a explicat niciodata, cum sa inteleg ? Auzi tu fata, cum vrei sa inteleg eu ceva daca nici nu stiu despre ce e vorba ? Da ce, eu is ghicitoare ? Asa, dragi cetateni, sa continuam ! Unde am ramas. aa da! Si imi mai zice ca "Asa sunt eu ! Nu ma pot schimba, nici daca vreau ! " unde fac eu " Cum sa nu poti ? E imposibil, eu nu te pot schimba, dar tu insati, da ! " si ea o tine tot pe a ei."Nu, nu, fata, nu ! " (tot in varianta frumos explicata de mine, ca din nou, daca cautam citatul va speriati !) . Asa.si la scoala, tot eu par aia nebuna, ca fac scandal, asa numai de dragul de a face, dar totusi ma si enerveaza ca face ea pe suparata si ma ignora, ma rog, deci fac numai ca imi place sa joc, si poate mai tarziu ma vedeti si pe la tv, sa va amuzati, sper ! Offf Doamne, ea imi zice mereu ca ma laud.poate o fac, dar nu-mi dau seama, de ex. acum m-am laudat ? Nu m-am referit ca eu pot aparea la tv si voi nu sau altele, doar am zis asa ca ar fi funny pentru voi sa vedeti cum joc intr-un film si ma iau la bataie cu una si spune aia la sfarsit "Mi-am rupt o unghie !" rolling on the floor, adica m-am gandit ca veti rade.nu stiu . Da, sunt multe de povestit, dar stati sa va mai spun ceva, chiar daca am scris un roman, cititi, ca mai e si amuzant in unele parti big grin ! Asa, deci azi, la scoala, in timp ce ne certam in ora (totusi profa nu ne vedea ca alergam prin clasa laughing ), nu mai stiu sigur de ce, dar la un moment dat, prietena (devonne) zice ca eu il plac (ne jucam.cativa pumni, putin par pe jos. big grin) iar dupa ce zice . In gandul meu : "OOPS" , si mai zice " Ar trebui sa fiti impreuna ! " (asa la misto zice) parca asa ceva... si baiatul face : "Nee, nu e genul meu." ( adica daca eu placeam un baiat si era o poveste de genul ,nici eu nu asi recunoaste, plus ca era si ora, si erau si colegii pe acolo.dar pe mine totusi m-a ranit :\.aia (dev rolling eyes ) cred ca era in al noualea cer cand a auzit ce a spus laughing . Asa, si mai tarziu putin, m-am gandit : "Daca ea e suparata si nu are motive" (adica ea e suparata ca am zis ca-s egali si ca era si geloasa si eu cred ca e doar gelozia, ca nu mai poate ea de mine.dupa cum se poarta straight face ) "eu de ce sa nu fiu ? De acum nu mai vorbesc cu ea.nici cu el.mie imi place, cand sunt suparata, sa vina persoana care mi-a gresit sa se roage de mine sa ne impacam big grin, sa ma cred importanta pentru el/ea etc big grin ! Dar acum nu vreau asta :\, as vrea doar ca ea sa realizeze ca am gresit, si sa stau suparata pe el. numai asa, nu stiu, sa nu faca ea scandal ca iar ma dau la el ( si ea a zis ca " din greseala" fac asta, dar nu e adevarat, am facut-o fara sa-mi dau seama poate pentru ca asa fac cand imi place de cineva.) ( si sa mai stiti ca cu egalitatea.chiar a si pus o intrebare aici pe TPU, era alta colega, cu care se intelegea, si a intrebat "Pe care s-o aleg ? Ca sunt egale ! " si eu totusi nu am facut chiar atat scandal ! Futui gatu' masi de prefacuta (ma scuzati, nervii) ! Asa, si deci nu mai vorbesc cu el si nici cu ea (mai ales ea), dar daca gresesc ? Adica de ea, acum chiar PUTIN IMI PASA, si acum O SPUN INTENTIONAT, ca destul m-ai ignorat tu o zi pe nedrept, dar eu o fac acum, fac, ce trebuia sa fac de la prima cearta, dar cu el, daca ma distantez . ? Intelegeti voi cred, si acum sa nu-mi spui tu fata (dev.) sau voi TPU ca nu-s dreapta sau ca-s rea sau altceva, ca voi nu ati fost de fata ! Bun hai ca ma apuca Craciunul daca asi fi scris tot, tot ! Si mai am o intrebare : Ar fi fain sa scriu o carte despre viata mea ? Da nu publica, doar asa ca sa se holbeze prietenii si sa rada laughing, ce ziceti ? Ca am jurnalul, dar nu-i pot lasa sa-mi vada chiar toata viata.laughing. Si mai auziti ceva, ea zice ca niciodata nu o cred ( si mereu DOVEDESC ca ma minte, deci am motive), si ca eu sunt "sfanta" si ea "drac", ca eu ma cred cea mai buna si mai nu stiu cum.dar ce sa fac, eu nu o barfesc cu oricine cum face ea, de fapt cu NIMENI, nu o injur decat cand ma injura si ea sau sunt foarte nervoasa, na, nu o mint NICIODATA, nu ma ambalez la toate prostiile, nu o las sa faca ceva gresit, o corectez, sau cand are o problema.imi bag si eu nasul, pentru ca-mi pasa de ea, dar ea zice : "Da ce, trebuie sa stii tu tot ? straight face " si ma enerveaza. oricum deci cu faza de la scoala, deci aia cand m-a ranit si apoi eu stateam suparata cu capul pe banca si imi curgea si nasul putin si el zicea ca plang laughing si pe ea o durea in c*r de mine, ce prietena este asta ? Si la bine si la greu, mereu impreuna, unde a plecat proverbul din inima ei ? Adica si asta chiar m-a suparat, sau nu inteleg.baiatul asta se da cam la toate fetele, sau poate mi se pare, dar oricum poate el nu-si da seama, dar o face. Si eu ma tem ca ne cam foloseste (pe noi, fetele) ca destul de multe din clasa il plac. si daca se foloseste de mine ? Adica ma joc un joc si-mi place la nebunie si joaca si el, si e multiplayer si mai jucam impreuna. ( nu e gen barbie mai, ca eu nu mai stau sa ma joc numai stupizenii, chiar daca sunt de baieti imi plac [jocurile] ca de fete nici nu prea exista si sunt chiar faine big grin, dar nu sunt nici genul baietoasa.ehh)
si acolo facem schimb de cate chestii, si eu i le mai dau si free, ca si asa am multe, si daca imi e prieten doar datorita jocului aluia si cand se da la mine, e doar o prefacatorie ? Nu stiu, pentru noi (fetele) baietii sunt ciudato, iar pentru ei, fetele sun ciudate.dar suntem la fel.intr-un fel laughing ! Nu stiu ce sa mai zic, am scris prea multm ma opresc ! Byee, va rog HELP ME, PLEASEEE AGAIN !

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Sa fiu sincera, nu am inteles chiar tot, insa, din ce am reusit sa inteleg, cred ca ar trebui sa incerci s te indepartezi si de fata respectiva dar si de baiat, mai ales daca se da la toate fetele din clasa.
O sa iti fie mai bine asa si o sa fi mai linistita!

| gazza01 a răspuns:

Wow laughing)) Nu ti'e mila de noi sa ne pui sa citim asta? Wa am si eu o intrebarebatting eyelashes cat de des te uiti la Hanna Montana? laughing)) Sau cum se scrie, a, sau alta intrebare: cat de des te uiti la desene? Voi aveti 12 ani, nu? raised eyebrows Astea's probleme? laughing) Lol straight face ce copilarii, cat va mai stresatzi pentru niste prostii. Si laughing ce expresii "micuta perfecta", "unde a plecat proverbul"? laughing)))))))))) Cat de haios rolling on the floor) dhoamne laughing mor de ras pe scaun, fara suparare! Revenitzi'va fetelor! raised eyebrows App: am zis ceva si la prietena ta. happy

| LalLyBoOmD explică (pentru gazza01):

V-am zis ca o sa fie amuzant sa cititi big grin. Si nu ma mai uit la desene idioate, de cand sunt mica sunt pasionata de filme horror sau thriller, si da.am 12 aproape 13 ani laughing, dar toti de pe site-ul asta au cam asa...Si cu mica perfecta rolling on the floor, am vrut sa spun ca ea asa se da la scoala, vorbeste frumos, e buna.etc, iar cand suntem singure sau pe mess, parca e o taranca nesimtita! laughing Eu nu prea ma stresez, dar ea ma streseaza! Ma enerveaza, in fiecare secunda face ironii ieftine pe care pe ea o amuza, dar pe mine ma deranjeaza, e mai complicat, si stiu ca am scris un roman, dar daca ti-a fost lene sa-l citesti, de ce l-ai mai citit? big grin

| gazza01 a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Parea interesant si funny in acelasi timp... Si nu mi-a fost lene. Da. Am intzeles ideea: este ipocrita! Nu te mai impaca cu ea! PRIETENE ADEVARATE exista! Bft!

| Cristi7Cristinel a răspuns:

Prost e ala care o citit atata.

| AndreiDJ a răspuns:

Fata cat tia durat sa scrii toata aia de mai sus?
1.Mai putin de unsfert de o ora
2. Jumat de ora
3.Trei sfert de ora
4.O ora
5.O ora si unsfert
6.O ora si zumate
7.Doua ore
8.Doua ore si unsfert
9.Intre 3-4 ore
Scrie la intrebarea ta ca raspuns care e adevarata din astea de mai sus.

| NuAmNumeLOL a răspuns:

Cat ti-a luat sa scrii asta? Gazza01, ai dreptate in ce ai spus.