| LeeJiEun a întrebat:

Azi la scoala a chemato pe prietena mea, iubitul ei sa se intalneasca la un colt si eu am mers cu ea..Acolo era si baiatul de care imi place.Cand m-a vazut a zis nu te apropia prea mult ca imi dai sida sau cancer nu stiu ce a zis... Dupa, a zis a venit iubita mea uitandu-se la mine(eu nu ma uitam la el) apoi, cand am plecat cei doi s-au.:*:* stiti voilaughing (prietena mea si iubitul ei) si baiatul de care imi place a zis pe mine nu ma pupi? Uitandu-se la mine din nou(si din nou eu nu ma uitam)laughing mi-a zis prietena mea...Ca se uita la minebig grinbig grinbig grin
Ok daca ii place de mine eu ce sa fac? Nu am curaj sa ma duc sa vorbesc cu el.D:big grinFundita

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Unii baieti fac asa pentru ca vor sa para smecheri in fata altora, sa le atraga lor atentia, sau sa ti-o atraga tie. Cum a zis madanico14, trateaza-l exact cum te trateaza si el; daca a facut o gluma la faza cu "imi dai sida/cancer", poti sa continui si tu gluma, spunandu-i ca nu ai asa ceva si nu vrei sa incepi de acum, chestii de genul, nu fi "rigida" pentru ca daca el te sicaneaza si face glume pe seama ta, o sa zica ca esti o razgaiata care vrea ca toti sa se puna in 4 labe in fata ei. O prietenie frumoasa, la fel si o relatie, poate sa inceapa de la o cearta, de la un simplu "buna" sau dintr-o privire/conversatie. Nu te mai sfii sa dai ochii cu el, cand il vezi sa-ti afunzi capul intr-un caiet sau in telefon si sa te prefaci ca scrii mesaje. Uita-te la el, glumeste, vorbeste, zambeste-i si poate prietena ta face rost de id-ul lui si vorbiti acolo, daca face to face iti e greu. Pupici si bafta!

1 răspuns:
| mada1820 a răspuns:

Pai daca ii place de tine nu trebuie sa se comporte asa de urat cu tine chiar daca sunteti si cu alt cineva in jur, daca iti place si tie de el fa ceea ce face si el, si incearca sa te apropii din ce in ce mai mult fata de el, poate o sa iasa o relatie frumoasa.mult succes!