| Baby a întrebat:

Am o problema imensa.cel putin mie asa mi se pare.
am mai postat o intrebare despre tipul ala de la mine din clasa cu care am avut "treaba". Scoala a inceput de o saptamana si noi doi nici nu ne bagam in seama. El incearca sa para rece dar sunt lucruri care il dau de gol. De exemplu imi zic colegele ca se uita la mine numai cand stau intoarsa sau fac altceva, cand trec pe langa el isi baga nasu in telefon sa nu ne uitam unul la altul, cand i-am dat eu sms mi-a spus ca imi dau prea multa importanta si sa il las. A trecut odata cu pr lui de mana prin scoala exact pe langa mine si eu le-am zambit asa dragut laughing si dupa cand m-am intors dupa cateva sec el era intors si se uita la mine. Acum 2 zile cand stateam in fata clasei, el a venit si vroia sa intre, si avea loc de mine dar s-a impins cu umarul in mine si dupa a mers mai departe. Eu deja am prieten de 2 luni jumate si o sa vina luni la mine la scoala si na, vreau sa ii vad reactia baiatul de la mine din clasa. Chestia e ca pe mine ma doare foarte tare sa-l vad mereu si sa stiu ca nu mai pot face nimic, inainte eram foarte buni prieteni, si eram si "iubiti" dar nu oficial, era perfect. Aaa si inca o faza a mai facut, cand eram afara langa clasa cu un prieten de a 12-a care obisnuia sa ii fie prieten si lui dar acum nu mai vorbesc deloc, baiatul asta de la mine din clasa a stat numai pe coridor si facea orice ca sa ne atraga atentia, si nu stiu mie unele mi se par faze de gelozie dar poate sunt eu prea paranoica. chiar nu mai stiu ce sa cred. Stiu ca el e genu care vrea sa "lupti" pentru el, dar eu am facut-o atat de mult ca deja am obosit, si o sa mai incerc sa il abordez peste cateva zile... Voi ce ziceti sa fac? Ce credeti ca vrea el de fapt? Nu se pune problema de misto, chestia e ca daca ii eram indiferenta nu mai facea toate fazele astea, dar probabil e suparat, pentru ca toata vara dupa ce ne-am certat nu am dat niciun semn. 2 luni jumate nu am vorbit absolut deloc ...si probabil se astepta sa ma intorc la el sa il rog sa ma ierte, dar nu a fost asa
Ce credeti?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate e rece pentru ca a aflat ca ai pe altul si normal ca se simte dat la o parte

| Baby explică (pentru mona):

La asta nu m-am gandit. dar eu cum m-as simti? pana la urma si el are pe alta.

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Lasa-l in pace si fii fericita in continuare alaturi de noul tau iubit, nu iti bate capu cam mult cu el ca s-ar putea sa iti piarzi actualul prieten daca ii dai prea multa importanta fostului..succes!

| Baby explică (pentru ionutzicamariuca24):

De 2 luni jumate incerc sa fiu fericita dar nu prea pot, cand sunt cu el in schimb ma simt extraordinar mereu, imi ridica moralul si ma face sa ma simt cel mai bine!

| ionutzicamariuca24 a răspuns (pentru Baby):

Si ce legatura are asta cu mine?

| Baby explică (pentru ionutzicamariuca24):

Ti-am dat un raspuns doar laughing

| ionutzicamariuca24 a răspuns (pentru Baby):

Dar de ce mi l-ai dat mie?

| motherf a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei. poate stie ca ai deja pe cineva si de aia e asa rece cu tine!?

| dienutza09 a răspuns:

Cand il mai vezi incearca sa porti o conversatie cu el si daca merge bine intreba-l de ce se comporta asa rece cu tine, iar daca nu merge bine conversatia roaga-ti prietenele tale care se inteleg bine cu el sa vorbeasca cu el si sa il intrebe daca mai simte ceva pentru tine, iar daca se mai comporta asa cu tine si tu o sa il iubesti la fel de mult trage-l intr-un colt si intreaba-l din prima daca mai simte ceva pentru tine.