| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.happy Am si eu o problema sentimentala. laughing Deci.acum un an. m`am transferat la scoala.totul oke.pana in ziua de 17 octombrie.In clasa era un coleg dragut.cu acelasi nume de familie ca al meu.chestia asta ne-a facut sa ne apropiem mai mult devening gen "frati" big grin si intr-o zi de la frati am trecut la : love struck; :*; big hug si alte chestii de genu`. pe mess si m-a intrebat : vrei sa fi cu minE? si i-am spus ca ii dau rasp a 2`a zi.la scoala a 2`a zi se uita la mine frumos si imi zambea.day dreaming si cand ajung acasa el deja era p mess.intra repede p mine s m intreaba : deci vrei? si eu ii spun ca da.ma rog am continuat cu declaratii d`astea; zapaceli iubi ketiilaughing si chestia e ca am ramas impreuna 8 luni.in secret.don't tell anyone daca alfau ajtia din cls iejea scanndal ptk mai era o fta care banuia ca sunt cu el si aia il iubea la nebunie dinainte s vin eu in sc aia + ca aflau profii si parintii si altele. dupa 8 luni mi-a sp ca nu mai vrea sa fie cu mine.am zis .oke.ne-am intalnit vara trecuta p strada si am vbt cu el. el a zis ca a facut misto de mine in tot acest timp.eu nu cred asta ptk se vedea in ochii lui ca ma iubeste.in fine.ca orike fata am trecut peste asta.acum am un prieten p care il iubesc mult.:-xx da` chestia e ca eu ink sunt in clasa cu baiatul ala.si cand ma uit la el.se uita si el la mine.parca am vorbi din priviri.si parca mi-ar spune ca ii pare raw.ne intristam aman2 si dupa ne vdm d treaba. zilele trEcute s`a asezat in spatele meu si vorbeam prin biletele si el mi-a amintit de un obicei p care il facea cand era cu mine. "de ce?" adicalaughing cand il enervam zicea intruna dc dc dclaughing j ii ziceam hai lasa-ma si el : dc? j eu ziceam d prost ca asa te-a facut mamata si el : dclaughing deci eram ft indragostiti atunci.asa si mi-a adus aminte d chestia asta. j cand mi-a dat bilethu m`a prins de mana. s`a uitat in ochii mei mi-a zambit dpa care eu m`am intors la tabla.eu.ink tin la el si nu stiu ke sa fk.credeti ca lui ii mai place de mine? P.S.gajikmiu nu poate afla daca eu stau cu ala la scoala si nu stiu ke.eu simt ca m place.macar s fim ca inainte. jumate din kestie.tongueadik gen.sa m ia de mana.biletele.priviri >8- mi`e dor de clipele alea.love struck app el are gajik acum. j nu pare s`o iubeasca.decibig grin mersi ca ati citit pana aici laughing ajutati o biata disperata laughing ma mai place? aa si ce sa fac sa-i atrag atentia in clasa? si ce sa fac sa stea in spatele meu? sa vb cu diriga?big grinj daca da ce`i zic? p noi ne-a mutat km a vrt ea in banca si noi ne-am mutat km am vrt noi.eu in prima banca si el in ultima.laughing decilaughing eu la perete el la geam.sa-i zic lu diriga ca s`a mutatbig grin sa-l parasc?laughing vr sa fie langa mine.love struck mersi si FUNDA + vot + c vreti voi love struck mersi mersi :*:*:*

Răspuns Câştigător
| ஐAdeஐ a răspuns:

Pai ii o chestie putin incalcita...
depinde daca tie iti plc de iubitu' actual, iar daca vrei sa stea cu tine si simti ca mai ti la el si ca ti dor de clipele impreuna clar ca TE PLACE :X ca sa stai cu el nu cred ca a vb cu diriga ii o solutie dupa aia s-ar putea ca el sa se supere pe tine si mnoah... dar daca vrei poti vb cu diriga sa-i sp ca cu cine stai tuh in banca ii enervant copiaza sau stiu eu dc ai fi in stare ca sa stai cu el si sa-i spui dirigintei sa te lase sa te muti cu altcineva in banca

ideea ii sa vb cu el ca sa vezi ce simte pentru iubitha lui si ce simte pentru tine daca nimic pentru ea si multe pentru tine spune-i ca mai tii la el si ca daca o paraseste veti fi impr si ca tu il vei parasi pe iubithu tau ma rog... vb pentru ca asa afli sugr ce simte pentru tine si stiu ca ii greu dar incearca

funda?puppy dog eyespuppy dog eyes? si vot daca vrei:*

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu inteleg...de ce a zis ca si-a batut joc de tine? Pareai o prada asa usoara? Nu cred.Cred ca a mintit in legatura cu asta, si cred ca inca te mai place. Da de banuit prea tare.Nu stiu daca asa e, insa asta cred. Daca inca te place, nu trebuie sa te chinui prea tare sa-l impresionezi.Intreaba-l de ce face toate astea, de ce te face sa speri dupa tot ce "a facut"? Vorbeste cu el despre asta, pentru ca numai discutiile pot remedia situatia.
Acum am si eu o intrebare:Ce o sa faci cu actualul tau? O sa-l inlaturi ca pe o carpa care nu iti mai trebuie? :-s

| Crisu a răspuns:

P. s 17 e zi de indragosteala? laughing tot pe 17 am cunoscut un baiat care a ajuns sa-mi placa foarte mult. dar la mine a fost pe 17 august laughing

| claudia_6048 a răspuns:

Cu siguroanta se gandeste la ...vezi imaginea:)) http://t0.gstatic.com/......tp?/images

| Jelly_7813 a răspuns:

Ce text lunglaughing
deci, daca a zis ca prima data si-a batut joc de tine eu zic ca ar trebui sa te asiguri ca nu vrea sa o faca pe bune acumstraight face
daca vrei sa stai langa el fa schimb cu cineva care ii in fata lui sau cheama-l, daca esti rusinoasa fa schimb cu cineva care ii in fata lui.
probabil ca daca tea luat de mana si celelalte chestii incepe sa ii place din ce in ce mai mult de tine.
nu ar trebui sa il parasti pentru ca probabil o sa creada ca esti nesimtita. daca vrei sa ii atragi atentia incearca sa intri cat mai jult in vb cu el. sper sa ti-am fost de ajutor p. s: cand intri in vorba sa nu fii prea insistenta adica sa il mai lasi sa si respirebig grin

| CenturyChild a răspuns:

Eu zic sa astepti daca stii ca actualul tine cu adevarat la tine si tu tii mult la el. Daca colegul tau ar fi tinut la tine nu v-ati fi despartit si daca totusi te mai place atunci asteapta-l pe el sa faca prima miscare.

Succes!

| Houselaurie a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu cel cu care ai fost 8 luni mai ales daca tine la tine.

| BubuAdriana a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el, sa vezi daca te mai place si daca mai vrea ceva cu tine, si daca el mai vrea ceva cu tine si tu cu el termina relatia care ai acum si fiti impreuna, dar de data asta sa nu fie secret.
Ppi ca sa ii atragi atentia in clasa incerca sa te uiti mai insistent la el.
Sper ca te-am ajutat.

| Dolllx14 a răspuns:

Actualu`tine foarte mult la mine. a sp ca ar fake orice pentru mine.stiu ca ma iubeste. a si plans d fata cu mine.dar.parca imi place si de colegu`. adica nu stiu daca stiti. in clasa e liniste.si ne uitam unul la altu`. j e o senzatie de aia. day dreaming. gen sa nu se mai termine.laughing

| DSGline a răspuns:

Eu cred ca inca te kiss mai iubeste ma rog e doar parerea mea!

| CucuBauContSters a răspuns:

Eu cred...ca nu te mai iubeste ata timp cat s-a despartit de tine... Faza cu biletu` nu stiu ce sa zic! ceva de gen s-a intamplat si cu mine. Dupa ce ne-am certat am devenit prieteni forte buni! ne zicem toate secretele si chesti din asteahappy

| iuliutsa7 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el. Si sa deschizi subiectul acesta la modul SERIOS. oricum succes:*