| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. In generala nu prea m-am integrat bine in colectiv ...adica am vorbit mereu cu colegii si m-am comportat frumos, sunt o fire sociabila, dar totusi nu prea eram in centrul atentiei nu se dadeau baieti pe langa mine ( nu sunt urata ...chiar arat bine ) si unele fete se duc acasa la celelalte isi dau intanliri la piscina. si pe mine nu inteleg de ce nu ma invita nimeni. Am incercat sa ma bag pe sub pielea lor sa fiu,, BFF " cu ele, dar nimic. In clasa ma dau la o parte ca sa se mute ele intre ele si ma simt prost ..eu nu prea fac parte din colectiv. La liceu as vrea sa am alt caracter si sa fiu si eu cu toate fetele in jur, sa ma invite la piscina, pe acasa pe la ele ..etc. Ce pot face sa fiu la liceu,anul acesta, mai populara? sociabila sunt, am calitati bune, nu inteleg. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Stai calma.Depinde de oamenii de care dai.Eu la liceu am dat de oameni de treaba. Poti sa fi tu insati si sa vorbesti cu persoanele cu care ai ceva in comunhappyIncearca tu sa lansezi invitatii prima

| cflori a răspuns:

Daca ai intrat la liceu, poti sa fi tu insuti, crede-ma ca acolo e lume noua, de tot felul, n-ai cum sa nu te faci placuta printr-un grupulet.Fi tu insuti,razi,fi glumeata,incearca sa fi in pas cu moda.ce vrei,astea suntem noi fetelelaughing
Oricum ar fi sa nu incerci sa pari altceva decat esti doar sa fi pe placul cuiva, dar fetele din generala nu te placeau, bafta lor, ele au pierdut o prietena buna.
E imposibil ca la liceu sa nu-ti faci prieteni, relax.
happy

| FryBoy a răspuns:

La liceu din prima zi trebuie sa ii faci pe toti prietenii tai adica sa ii saluti sa iesiti in curte la pauza si o sa fie bine prima impresie conteaza.