| Vikaa a întrebat:

am o problema... ma aflu intr-o relatie de mult timp si sincer nu stiu ce sa fac.
Problema sta in felul urmator, prietenul meu lucreaza des si nu prea mai are timp de mine, chestia e ca mereu recurg la masturbare pentru ca cedez pur si simplu, spunandu-mi ca e obosit si ca nu are chef de dragoste deloc si am ajuns deja din masturbare sa fac un mod de viata, zilnic o fac..cum as putea sa ma controlez ca zilnic devin excitata, iar noi dragoste am ajuns sa facem o data la 2 sapt.

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

De ce nu vorbești cu el? Fii deschisă, spune tot, apropiați-vă. Vezi ce spune el, care e părerea lui, poate ajungeți la o înțelegere. Suntem oameni și trebuie să ne înțelegem frumos, civilizat.
Dacă vorbiți, rezolvați. Nu vorbiți, rămâneți tot așa, asta îi clar.

54 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar aceste "probleme" ar trebui discutate intre voi doi, doar intre voi doi. Este iubitul tau, daca nu poti sa vorbesti cu el... cu cine atunci?

Spune-i lui asta, spune-i ca nu te simti bine si poate te desparti de el, ca este dreptul tau daca nu te simti bine. Asa ca... vorbeste cu el, trebuie sa stie. Poate are nevoie de un impuls.

Numai bine!

| ancaval a răspuns (pentru LoveSleep):

"nu toți ne masturbăm cu gândul la Iisus, cum faci tu"? Păi cum îți permiți să vorbești așa? Mama ta te-a învățat să vorbești așa? Sau, cine?
Nu mai spune de astea că e urât, urât + că nu toți oamenii sunt obligați să îți miroase ție "beșinile". Fac pariu cu oricine că, în viața reală, NU ai avea curaj să vorbești așa cu necunoscuții, asta e clar.

| Adry05 a răspuns:

Da vorbește cu el chestiile astea, noi n-avem cu ce să te ajutăm... laughing)) pe bune, mai mult decât oferte de la ăștia nu văd ce ai putea primi aici

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate, dar totuși, o dată la 2 săptămâni?! laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Pai sa discute cu el ca doar sunt impreuna, mi se pare aiurea sa iti publici viata intima pe un site public in loc sa discuti cu partenerul/partenera ce te deranjeaza. Ori s-a plictisit de ea, ori e prea obosit, ori are o problema, nu are de unde sa stie daca nu comunica deschis

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

De acord, asta i-am zis și eu și asta e și normal, noi n-avem cu ce s-o ajutăm

| MValentin a răspuns (pentru Drimmero):

Femeia nu s-a referit ca vrea in fiecare zi, ea s-a referit ca se simte rau ca tot o evita. Temperează-te si tu si încearcă sa iti dai seama ce mesaj transmite un om. Esti analfabet funcțional?

| Drimmero a răspuns (pentru MValentin):

Tu din ce cocotier ai mai coborat, cercele? In raspuns i-am zis sa faca si altele, nu doar sa se masturbeze, vad ca faci pe altii analfabeti functionali dar tu nici sa citesti nu stii. Si inca ceva "am ajuns deja din masturbare sa fac un mod de viata, zilnic o fac..cum as putea sa ma controlez ca zilnic devin excitata, iar noi dragoste am ajuns sa facem o data la 2 sapt." asta nu-ti indica faptul ca daca gagica-su ar avea timp de ea n-ar face-o zilnic? Vezi ba cum unii dintre voi aveti cap doar ca sa nu va ploua in gat?

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Ca tot e subiectul aici cald, mai adaug si faptul ca unii/unele se expun prin detalii de genul care pana la urma nu-si au rostul, nu stiu ce dracu relatie mai e aia daca nu exista comunicare

| BlackRose03 a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca crezi ca inselatul e o optiune e trist

| Jus7t a răspuns:

De două săptămâni nu face nimic cu tine pentru că lucrează, iar când o să lucreze și o să aibă doi copii + alte responsabilități?
Poate e vorba de starea lui emoțională, poate are ceva probleme (deși asta funcționează în ambele sensuri, unii fac sex să uite iar alții n-au chef deloc).
Libidoul scăzut poate avea mai multe cauze, n-am idee de are el.
Sunt și persoane care din natura lor nu fac des, el la început bănuiesc că nu era așa.

Ți-au dat mai mult cel mai bun sfat : să vorbești cu el despre asta, ce anume înseamnă acel "nu am chef", e vorba de oboseală fizică, psihică, ambele, are o problemă ce îl consumă?

| LoveSleep a răspuns (pentru BlackRose03):

Aoleu. Altul
Care e opțiunea atunci?
Uită-te la ea, uită-te cum scrie, chiar crezi ca e o persoana care nu are destul tupeu să-i zică "ma mai fu i și tu?". Sau sa vorbească cu el și sa ii spună ca nu fac destul sex, ca e excitanta, ca el e mereu obosit și tot asa? Cred ca e destul de capabila sa poarte cu el o discuție, dar e clar ca nu are cu cine.

Ce mai rămâne? Sa se despartă de el? De ce ar face asta, dacă îl iubește? Problema ei e sexul. El nu vrea sa facă sex cu ea, mi se pare corect sa facă sex cu altcineva.
Dar știu ca nu va face asta, de-aia i-am dat 3 variante.
Crezi ca îmi era greu să-i vomit rahaturi precum "vorbește cu el"?
Oricum, orice sfat e inutil. Situațiile de genul se rezolva extrem de greu, poate chiar nu se pot rezolva. Chiar dacă tipul e un om ok și ei au o comunicare excelenta, dacă e obosit și nu are chef de sex, ce poate sa facă?
Și ea, dacă e mereu excitata, ce vina are? Ce sfat poți să-i dai? Sa se abțină?
Singura opțiune care ii poate ajuta e ca ea sa facă sex cu altcineva și el sa nu știe.
Da, știu. E nașpa.

| troleibuz a răspuns:

Lucreaza pe camp de e atat de obosit?

| Celcestietot a răspuns:

De ce ai dori sa te controlezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea frumoasa si atragatoare sa te masturbezi :O, dar stiu ce inseamna sa fi obosit dar tot nu inseamna ca faci sex la 2 sapt, am 2 job uri si tot fac de 2 3 ori pe saptamana, probabil e lipsit si de altele, cum ar fi de dorinta happy

| BlankSpace a răspuns:

Explica-i faptul ca si tu ai nevoie de putina atentie. Daca el nu poate intelege asta atunci inseamna ca el nu te considera o persoana de care este atras intru totul

| Simpatic a răspuns:

O solutie ar fi, sa iti gasesti un prieten cu beneficii laughing

| Jigokunokishi a răspuns:

Îmi poți scrie mesaj când ai chef și nu ai cu cine ^_^

| Gorbaa a răspuns:

Vreau să încep prin ați recomanda 2 cărți. Prima este Arta Seducției de Robert Greene. În Arta Seducției vei învăța tot ce este nevoie ca să îți poți face prietenul să se întoarcă mereu pentru mai mult. Cartea asta te va învăta tot ce ai nevoie ca să poți să îți faci prietenul să te vrea numai pe tine. Citește-o pentru că te va ajuta foarte mult.

A doua carte este Secretele Seducției de Larisa Renar. Cartea asta te va învăța să-ți controlezi cele 4 stări feminine și te va ajuta să fii femeia pe care el și o dorește. Cartea te va învăța de asemenea și să îi oferi prietenului tău energia necesară astfel încât să vă boostați pe amândoi și cu cât el va primim mai multă energie, cu atât îți va fi mai dedicat ție și numai ție.

Dacă nu ai timp să citești. îți pot spune următoarele:
Bărbații au o slăbiciune pentru ceea ce văd. Uită-te la filme porno și încearcă să te vezi pe tine prin ochii lui atunci când faci sex cu el. Fii propria lui actriță porno și o să te iubească din ce în ce mai tare. Fă-l pe el sa se simtă foarte bine și apoi o să mai vrea, iar în felul ăsta vei câștiga și tu. Gândește-te ce vrea el în pat și oferă-i fantezia pe care și-o dorește.

| Gorbaa a răspuns (pentru Gorbaa):

Vino cu tot felul de idei erotice. Surprinde-l plăcut atunci când nu se așteaptă. Fii mai misterioasă. Fă orice numai să nu intervină acea monotonie care intervine de obicei în relații. Sochează-l. Sperie-l dacă e necesar. Altfel numai tu vei fii singura care v-a suferii consecințele. Citește toate cărțile cu temă erotică existente și fă-i visele să devină realitate. Uită-te la toate filmele erotice la care stii că el s-ar uita și încearcă să le recreezi astfel încât el să le vadă pe viu. Cu cât vei citii/vedea mai multe, cu atât vei știi mai multe, iar o femeie educată este o femeie puternică. Orice bărbat ți se va închina la picioare, iar așa vei obține și ce vrei tu când vrei tu.

Sper că am fost de folos =D

| Gorbaa a răspuns (pentru Gorbaa):

Oh, și dacă o vrei. Cine spune că trebuie să îi ceri lui voie?

| AndreeaWTS a răspuns:

Draga mea, prietenul tău te neglijează nu pentru că e obosit de la muncă, ci pentru că s-a plictisit de tine.
Nu-l mai atragi. Și în mod sigur are relații cu alta.
Fi convinsă că la vârsta voastră, nici un bărbat din lumea asta nu ar sta 2 săptămâni "pe uscat" indiferent cât de obosit ar fi.
Ceea ce povestești tu, găsești în manual la capitolul "când bărbații înșeală".

| Buzi213 a răspuns (pentru Alinus69):

Hai ca am inteles, asa se ajuta o fata nesatisfacuta sexual, clipe de neuitat o data pe sapt, e bine

| timidu89 a răspuns (pentru Vikaa):

S-a remediat problema in cele din urma?