| RobertRobert55 a întrebat:

Dupa o relație de 5 ani, e normal ca el sa nu mai vrea sex?… Trec si cate 2 sapt si el nu simte nimic …i-am mai amintit eu si mereu spune ca ba e obosit, ba ca nu are chef, sau"hai sa facem maine".Pri are pe alta ori nu stiu, merg si la sala de cativa ani, deci de aratat rau nu se pune problema.

Răspuns Câştigător
| RIGeorge a răspuns:

Dupa o relatie de 5 ani de zile tu il cunosti mai bine, tu ar trebui sa-ti dai seama daca are pe cineva sau nu, ideea este ca asa sunt majoritatea, la inceput totul e perfect aproape in fiecare zi, apoi dupa 2-3 ani 2-3 ori pe saptamana, dupa 4-5 ani odata pe saptamana sau chiar odata la 2 saptamani, cert este ca baietii sau generatia asta in ziua de azi sunt mai puturosi din cate am observat, atractiile numai sunt cum erau odata, se plictisesc mai repede, automat pofta de sex este si mai mica pe zi ce trece, tu nu ai nici o vina, el este problema, stiu ca e greu de inteles dar in mare parte in toate relatiile dupa 3-4 ani incep sa scada apetitul de sex fata de partenera sau partener si ori cauta altceva ori pur si simplu nu mai simte acesi atractie ca la inceput.

5 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Presteaza in alta parte. Probabil el ti-a cerut ceva, si tu ai refuzat si-a gasit lucrul ala in alta parte. Din partea unui barbat, care se trezeste si se culca in mod natural cu steguletul drapt, nu exista sunt obosit, nu am chef si alte vrajeli.

| dullcat a răspuns:

Buna.Intreba-l pe respectivul care e motivul, discutati deschis si comunicati fiecare ce simtiti.Sigur ca aici vor sari toti cu aceeasi concluzie stupida, ca te inseala si nu stiu ce, insa e mai intelept sa afli direct la sursa.Pentru multe cupluri scade pasiunea sexuala si e destul de normal odata ce trec anii.Depinde de amandoi sa reaprindeti flacara, iar daca arunci vina nu ajuta deloc.

Intreaba-l pe un ton calm, nu acuzator, deoarece in acest mod va raspunde ca atare, si ajungeti sa va certati.

| anonim3247 a răspuns:

O relație lungă cu sex zilnic depinde numai de femeie să fie.

| Michele7 a răspuns:

Există persoane cu un apetit sexual foarte scăzut, indiferent cu cine este. Ai dovezi că el are pe altcineva? De ce nu rezolvați problema asta prin comunicare? Mai bine este sincer cu tine și mărturisește ce are de zis. Nu are rost să vă complicați.

| Amali23a a răspuns:

Asa sunt barbatii vor ceva nou. Poti sa fi cea mai sexy femeie cu tine ca dupa ce se plictisesc cauta pe alta