| clark41 a întrebat:

Am o problema mare:Sunt in clasa a noua, liceu etc. si m-am indragostit tare tare de o colega de clasa.Cand a inceput scoala era deja intr-o relatie de 2 luni si relatia lor a tinut pana in octombrie 20..adica 4 luni si ceva.S-au despartit si a trecut la mine.Nu imi placea asa mult de ea, dar cand a inceput sa vb. cu mine si nu ma lasa in pace, m-am indragostit de ea.Si la 2 sapt. dupa ce s-a despartit de iubitul ei ne-am cuplat. Avem 2 luni si ceva, insa inainte cand era cu baiatul acela povestea tuturor ca e viata ei etc.(cand s-au despartit nu a venit la scoala 2-3 zile si a plans toata ziua).
Ea spune ca ma iubeste dar i-am gasit in telefon conversatiile vechi si ii spunea fostului ca nu o sa iubesc niciodata pe nimeni cum te iubesc pe tine, etc...si aceleasi cuvinte le foloseste cand vb. cu mine...A venit la mine sa treaca de despartire? Ma foloseste? Si da..ne plimbam si a trecut un baiat mai popular si dupa ce el a trecut pe langa noi mi-a spus ca niciiodata nu s-ar uita unu ca ala la ea ( adica sa cred ca sta cu mine numa asa ca n-are sanse cu ala)? ea tot spune ca ma iubeste..se jura.
astept cat mai multe pareri si sfaturi, chiar am nevoie...dau si funda la cel mai bun sfat/cea mai buna parere

Răspuns Câştigător
| Jessica007 a răspuns:

E clar ca te foloseste.Nu conteaza cuvintele, ca te iubeste pentru ca din cate povestisi nu cred. Faptele vorbesc de la sine, si are si vrajeala in ea. Fata asta niciodata nu a iubit pe nimeni, daca trece asa de repede peste o relatie si se mai uita si dupa altii fiind deja cu cineva. Testeaz-o si vezi care este treaba. Iubirea o demonstrezi prin fapte nu prin vorbe!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea e imatura, nu stie ce vrea. Da dovada de maturitate, nu ii arata ca esti gelos si fi aproape de ea mereu.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Prietene, e o copila, lasa tu textele "tu esti unicul meu" si chestii roz, fii barbat frate! Daca pleaca sa plece! Fa-te tu cel ma iremarcat dintre ei iar cand va pleca si se va cupla cu inca 100 de terminati o sa se gandeasca la tine in timp ce face dragoste cu ei.

| clark41 explică:

Mersi pentru raspunsuri..totusi mai astept pareri si sfaturi, nu sunt sigur ce vreau sa fac.