| IoanaPuppy31 a întrebat:

Buna TPU
Am o problema mare. Sunt îndrăgostită de iubitul prietenei mele. Deci, povestea asta a început de o lună. Eram afara cu prietena mea di a zis ca mai vine un prieten de al ei ca sa ii povestească cum sta treaba cu iubitul ei de atunci. Am vorbit, ne-am cunoscut, am început sa fim toți trei foarte apropiați, insa după ce ea S-a despartit de iubitul ei a început sa iasă cu el. El îl plăceam pe el înainte să fie ei împreună. Imca sunt împreună și se iubesc, insa când ieșim toți trei ma privește intr-ul fel si cum un zâmbet care ma face sa il plac si mai mult.
Ce sa fac? Nu pot sa le distrug relația, e prietena mea, dar totuși, mie îmi place mult de el.
Mersi daca lăsați răspunsuri, astept cât mai multe.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atractia in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproca. Unica solutie de a afla daca si el simte/are sentimente de natura sentimentala fata de tine se reduce la ceva extrem de simplu si usor de realizat, sa-l intrebi in mod direct daca se simte atras de tine si efectiv in ce mod. Raspunsul lui va rezolva definitiv atat dorintele cat si presupunerile tale. Rezolvarea dilemei tale este la o distanta de... o simpla intrebare. happy

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice ai face spre baiatul ala, te-ar costa prietenia cu fata. Chiar daca s-ar desparti.
In plus, atunci cand iti place de cineva, transformi orice politete in 'semne' in chipuite, si ajungi de multe ori sa crezi ca e atractie reciproca, pentru ca el e... Pur si simplu politicos cu tine.
Cel mai bine ar fi sa iti potolesti pofta. Poate pare greu, dar abia atunci cand ai avut o relatie cu cineva, inca il placi si nu-l mai ai, e greu. Si sunt destui oameni care au trecut prin asta fara sa ramana cu sechele, deci poti si tu sa placi pe altul, care e liber.

| kandaraki a răspuns:

Mergi la scoala si invata a scrie corect, iata ce trebuie sa faci mai intai. nu sa iti zboare mintea cum sa-i ciupesti iubitul prieteni tale fiindca tie iti place!

| IoanaPuppy31 explică:

Nu pot să îl întreb direct "ma placi?" Ii va spune prietenei mele...:-(

| ℛąin a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic.

| FluturasulVesel a răspuns:

Cel mai simplu este sa-l intrebi direct :,, Ma placi sau simti ceva pentru mine?,, daca raspunsul e NU next! Lasa-l sa fie impreuna daca nu te place! Poate cand iubitul prietenei tale isi va invita prietenii sa stea cu voi, poate iti gasesti iubirea! Intreaba-l! Daca ai intrebat nu vei strica relatia lor! Mult noroc!