| zizi91 a întrebat:

Am o problema mare. Vreau sa fac dragoste cu prietenul meu (el 21 eu 15) si mi-e frica ca o sa il deranjeze parul pubian.Mama nu imi da voie sa il tai de acolo. ce fac in aceasta situatie? mi-e frica ca o sa il deranjeze acolo jos. Credeti ca as putea sa folosesc lama tatalui? oare se prinde?

Răspuns Câştigător
| FroZeN8 a răspuns:

Tu 15, el 21. Data viitoare vii pe TPU si vei spune ca faci sex si cu unu de 28 de ani? (COPILA RETARDATA)

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

El ti-a zis ca nu te iubeste deloc, ca nu-i pasa de tine cat negru sub unghie, ca vrea doar sex si daca nu i-l oferi il poate primi de la altele si tu chiar te gandesti sa-ti sacrifici definituv sanatatea pentru asta? Esti constienta ca dupa asta nu vei mai avea absolut nimic de oferit si va pleca oricum la altele, nu? (ma gandesc ca ai totusi 15 ani, nu poti fi mai naiva decat o fata de 7-8 ani). Inceperea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate inseamna risc de cancer de col de 10 ori mai amre si vizite la ginecolog la fiecare 6 luni, toata viata, incepand din prima luna de la inceperea vietii sexuale. Mama ta este de acord sa te duca la ginecolog, sa plateasca consultatiile, analizele, colposcopiile, biopsiile? Mi se pare ciudat ca o mama este de acord sa sacrifice sanatatea copilului ei si sa o expuna la un asemenea pericol. Sunt convinsa ca partenerul tau stie la ce risc te expune, dar nu da doi bani pe sanatatea ta gandind: peste 2-3 ani cand va avea probleme mari si va avea deja nevoie de operatii, eu o sa fiu departe, distrandu-ma cu alte copile de 15 ani dornice sa-si sacrifice viata pentru simpla mea placere.
Nu, nu poti folosi lama altei persoane, oricat de nepasatoare cu igiena personala ai fi. Este cea mai scarboasa si mizera chestie pe care am auzit-o, sa folosesti lama altei persoane. Este extrem de scarbos si sunt convinsa ca daca ar auzi asa ceva nici partenerul tau nu ar mai accepta sa te atinga (i s-ar zbarli parul de scarba)

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Epileaza`te straight face doamne, doar nu o sa o asculti pe mama ta in legatura cu asta? pana la urma e vb de igiena ta raised eyebrows si pan` la urma de unde ar stii mama ta daca te`ai epilat sau nu straight face doar nu te controleaza la 15 ani, sa fim seriosi happy

| zizi91 explică (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Daca ma vede la baie?

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru zizi91):

Da nu o lasi sa intre, pan` la urma trebuie sa ai intimitatea ta happy nu conteaza varsta dintre tine si el, ca mai vad pe aici comentarii cum ca ar fi mai mare, daca va iubiti bravo, numai sa va protejati, mai vorbeste si cu mama ta spune-i ca totusi esti mare si vrei si tu sa te epilezi, ca nu suporti etc etc, pan` la urma nu este nici frumos ca fata.happy ai grija :*

| Nastia a răspuns (pentru zizi91):

Faci baie cu ea? ce cauta langa tine cand faci baie? macar tunde-l foarte bine. daca dai cu lama o sa creasca si negru[daca e blond]si se observa parul pubian ras cand creste.

| Ralucarrie a răspuns:

Problemele secolului 21laughing... draga mea de mii de anii femeile au trait cu "padurea" acolo si doar nu esti un supermodel sau o cantareata in Romania ca sa trebuiasca sa te epilezi ca o vedeta porno, au reusit femeile pana acum sa supravietuiasca cu apa si sapun si sa-l tunda, cred ca poti si ulaughing si cred ca si la asta se referea si mama tabig grin si in legatura cu cealalta parte, draga deja ne-ai aratat cat este iQ-ul tau cand ne-ai raspuns la intrebarea daca esti pregatita:ca ti-e frica ca te lasa pentru altelelaughing, acum oricat ne-am stradui noi sa iti explicam ca nu e bine tu oricum o sa crezi ca noi suntem doar niste prosti de pe internet si ca tu stii mai bine asa ca draga succes si incearca macar sa nu ramai gravidalaughingbig grinwinking

| RainboyDash a răspuns:

E prea mare pentru tine. Ar trebui sa fie cu maxim 3-4 ani mai mare

Răspuns utilizator avertizat
| Gaviota a răspuns:

Cumpara-ti o lama noua, nu e bine sa o folosesti pe a tatalui tau si in legatura cu faptul ca vrei sa faci dragoste eu te-as sfatui sa mai astepti, pentru ca el este mult prea mare in primul rand, iar tu prea mica... oricum e treaba ta.dar ai grije, sa-r putea folosii de tine.Succes!

| h3r a răspuns:

Nu eşti pregătită pentru nimic, nu mai vorbi prostii!
Tu zici că îl iubeşti, dar el te iubeşte pe tine?

Păstrează-ţi puritatea şi copilăria, lasă barbaţii care aşteaptă un singur lucru de la tine!

| τττ a răspuns:

Dacă te deranjează, taie-l.Ar fi cam jenant ca iubitul tău să-ţi vadă pădurea.

| zizi91 explică (pentru τττ):

Bine am inteles.dar pot sa folosesc lama tatalui?

| τττ a răspuns (pentru zizi91):

Da,dar foloseste-o cu grija!

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns:

Doamne fereste, cum poti sa spui asa ceva?

| 3xfemeie a răspuns:

Interesant. Sa inteleg ca stii totul despre sex si ultima problema a ramas parul pubian?
stii e inteleg eu de aici? ca pornesti cu stangul...
Daca ai fi fiica mea as spune asa: ok cu parul, il dam jos pentru ca e mai igienic, dar tuns sau cu crema epilatoare.
Cu sexul e alta mancare de peste. In primul rand cu cat ti se va interzice cu atat vei dori mai mult. happy dar oare asta vrei cu adevarat? Sau e doar ideea ca il pierzi pe x?
Faptul ca ti-a spus daca nu vrei tu ma duc la alta e o mare porcarie din partea lui. Spera ca asa te va constrange, deci eu una nu dau 2 bani pe asa baiat. Oricum o va face!
Dca subiectul e tabu cu mama ta, incearca altceva : propune-i sa mergeti impreuna la medic ...Asa vei afla si tu daca e ok sa incepi viata sexuala si vei primi sfaturi avizate!
Dar nu uita :
- ideal e sa fii pregatita si fizic si psihic
- sa nu crezi ca daca ii oferi trupul tau vei ramane cu el toata viata
- ai sanse sa te paraseasca imediat dupa
- motive sa mearga la alta va gasi daca vrea asta
- tu esti inca un copil, pana vei deveni femeie mai dureaza, chiar daca tu nu crezi asta
ACEL PRIMA DATA E FOARTE IMPORTANT SI HOTARATOR PENTRU VIATA TA SEXUALA TOATA VIATA.
iubirea din adolescenta de obicei se uita...
Pup si sper sa fii suficient de matura cand iei hotararea
ps pacat ca nu discuti cu mama ta

| Manuellllaa a răspuns:

Draga mea, eu zic sa nu te grabesti sa-ti incepi viata sexuala, esti mica si totusi iubitul tau e mare are 21 de ani si pun pariu ca a dorit sa te aiba doar in patsad. Acum e viata ta, faci ce vrei.Nu trebuie sa stie mama ta ca ai eliminat parul ....nu te vede dezbracata.Si nu are ce sa-ti faca eventual te cearta dar mai rau de atat nu are ce sa-ti faca

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Un par la baiet sau iubit nu il deranjeaza parul aia conteaza sa fie langa ei iubitica lor si sa nuil parasesaca niciodata pe ei pe mine n-ar deranja.

| alexadeea a răspuns:

Sincer, esti cam mica pentru el. diferenta 6 ani? gaseste unul de varsta ta.

| piki98 a răspuns:

Lama e ceva intim.e posibil sa aiba vreo boala de sange si sa ramane pe lama. daca cumva te tai cu ea risti sa te infectezi cu acea boala.mai bine cumperi tu una de la magazin si te razi.na-re voie sa intre peste tine in baie sau o faci cand esti singura acasa ca nu te verifica

| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de liceu și sa lași sexul pentru mai târziu. Părerea mea. Asta e relație cu beneficii. Toate vin de la sine, la timpul lor. Cred ca e prea târziu răspunsul meu

| constantinescu98 a răspuns:

Ma gandeste-te daca avea baiatul 16 ani era cu totul altceva dar baieti mai mari stau cu fete mai mici doar ca sa leo traga

| Lămâi1 a răspuns:

Tu chiar vrei sa renunti la virginitatea ta? ( la 15 ani). Nu pot sa zic, dar el chiar te iubeste? adica. el are 21, si tu 15. Ar trebui sa te gandesti mai bine!
Ai grija ce faci!

| zizi91 explică (pentru Lămâi1):

Il iubesc mult si sunt pregatita de asta. cred ca daca nu fac treaba asta o sa plece la altele

| IngerashMick a răspuns:

In legatura cu sexul nu prea stiu ce sa zic...in locul tau m-as gandi mai bine.Totusi e mare diferenta de varsta.Si referitor la epilat: eu zic ca la varsta asta deja e cazu sa te epilezi.Personal iti recomand ceara pentru ca din cauza lamei apar iritatii, plus ca o sa iti creasca parul in mod excesiv.
Bafta!

| Alexandra_Alisa_Gancea_1991 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu il va deranja nimic dat nici nu va pleca la altele asa cum spui tu.te ve astepta pana atunci cand vei fi si tu pregatita pentru asta, asta inseamna iubire, parerea mea e ca esti inca mica si ar trebui sa mai astepti, mai tarziu sa nu regreti asta!

| zizi91 explică:

Pai mai sta langa mine la baie...

| FigooBwaaFraieriii a răspuns:

Esti foarte mica.La varsta ta ar trebui sa-ti vezi de studiiwinking. Funda big grin