| Mihaela133134 a întrebat:

Buna TPU
Am o problema.
Nu stiu cum sa ma exprim.
Va rog fara jigniri.
Sunt in clasa a 8-a si imi place de profesorul meu de romana..Eu am 15 ani si el 30..Se uita la mine in ore si ramane uneori fixat cu privirea pe mine.Mereu imi zambeste si atunci cand face glume se uita doar la mine.Stiu ca diferenta este destul de mare dar eu chiar il plac.
Trece mereu doar printre randul in care sunt eu si se opreste mereu langa mine.
Mai am putin si nu o sa il mai vad probabil niciodata.
Ce sa fac?
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt ale pubertaii valuri, cand simti ca te indragostesti pe loc de cineva. Nu da curs acestor sentimente pentru a nu se transforma in fapte, deoarece va faceti rau amandurora, dar mai ales profului. Si in plus, in asemenea cazuri avem si multe inchipuiri, formate chiar din gesturi normale ale celuilalt. Nu cred ca unui barbat - si profesor pe deasupra - care nu sufera de pedofilie, ii sta mintea la o copila in capul caruia ii flutura simtamintele dragostei pubertatii (ca nici adolescentine nu pot sa zic).
Am fost un pic mai dur, desi nu-mi place sa o fac, pentru a-ti arata ca este ceva foarte gresit sa abordezi o asemenea relatie.
Da, faptul ca iti place de un profesor nu numai ca profesor, este un lucru care se intampla des, dar a visa la o relatie cu el este ceva urat. Multumeste-te cu ce ai pana in prezent.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta au ajuns minorele sa sufere de gerontofilie

| Emma30555 a răspuns:

Esti minora, nu prea ai ce sa faci, o sa mergi la liceu si te vei indragosti de baieti de varsta ta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca troaie hormonii in tine: trece cu dusuri reci, sau cu banala degetica. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai cuminte comportament este să-ți vezi de treaba ta.
Sper să fii cuminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex cu el.
O părere bună.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ai fantezii sexuale cu el?
Ce te atrage mai mult la el?

| MariaShk1 a răspuns:

Ai sanii mari? probabil de asta laughing

| Adaaaaaaaa123 a răspuns:

Nu il baga in seama, nu ii da atentie. O sa te duci la liceu, o sa cunosti baieti de varsta ta. O sa te indragostesti sigur si atunci o sa il uiti pe "profu' de romana". Esti minoră, e diferenta prea mare de varsta intre voi. Poate se uita la tine ca are o simpatie fata de tine, nu neaparat ca te place. Daca i-ai da mesaj (si e doar simpatie) poate o sa "decazi in privirea lui". Iti spun doar adevarul... Parerea mea e sa iti vezi de treaba ta?

| Gabi200265544 a răspuns:

Deci putem spune ca ti-ai gasit jumatatea?