| anonim_4396 a întrebat:

M-am gandit mult timp daca ar fi bine sa postez aceasta intrebare si cred ca este cazul pentru ca nu mai inteleg nimic.De la inceputul anului am remarcat un tip destul de dragut si el la randul sau ma privea mai insistent.Recent,a aflat ca-l plac fara voia mea si continua sa se uite la mine mai ciudat.
Cand este pe hol se face ca se uita pe pereti si-si intoarce privirea spre mine.Adica,daca ar fi fost interesat de mine m-ar fi abordat pana acum.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SucDeGuava a răspuns:

In primul rand as vrea sa te felicit pentru alegerea abordarii "nu sunt interesata de tine", acest comportament il va atrage mai mult. Sti cum e omul - vrea ce nu poate avea. In al doilea rand, din spusele tale, cred ca ii place de tine, si timiditatea reiese din faptul ca se face ca se uita pe pereti - tipic masculin. Acesta este motivul pentru care nu te-a abordat pana acum. Eu spun ca, daca vrei sa intri in vorba cu el, incearca o tactica aparent nevinovata. Ca de exemplu, treci pe langa el si iti scapi cartile din mana. Bineinteles, daca e gentelman o sa ti le ridice. Dupa care ii spui un sincer "multumesc" insotit de un zambet delicat. Aceasta ar putea fi portita spre o discutie, sau cel putin tu, spargand gheata, ceea ce probabil va duce la initiativa lui de a face un pas spre tine. Ai incredere si comporta-te natural. Numai bine!

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Este timid!
Fa tu primul pas, macar asa sti una si buna!

| anabelisa a răspuns:

Mentionez faptul ca de cand a aflat acest lucru, eu incerc sa nu par interesata de el.

Răspuns utilizator avertizat
| vitaminastefan a răspuns:

Probabil e timid. Sau incearca sa mentina un statut de "cool boy", ii este teama de gura lumii. Lasa-i putin timp. Timp in care tu ai putea face pe indiferenta, fapt care ii va trezi instinctul de a se apropia de tine, daca simte sau este atras de tine.
Succes!

| RapYyMT2Apolo a răspuns:

Ii place de tine dar nu stie cum sa iti zic o sa isi gaseasca el o cale prin ati spune. doar ca daca il iubesti si u fii mai instistent/a cu el/a si atunci o sa vezi daca ii place de tine funda?